Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 24 listopada 2019 r.

 1. Dziś jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
  Wspólnota SHEMA, zaprasza dziś na uwielbienie Chrystusa - Króla Wszechświata, rozpoczęcie o godz. 17.30 zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
 3. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach do piątku włącznie o godz. 17.15.
 5. Jutro o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
 6. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.
 7. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP od piątku po Mszy świętej wieczornej.
 8. W sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 - poświęcenie świecy roratniej, wieńca adwentowego i lampionów adwentowych. Rozpoczynamy nowy Rok Kościelny.
 9. Za tydzień jest pierwsza niedziela Adwentu i rozpoczną się nasze rekolekcje, które poprowadzi o. Ireneusz z Nowego Portu.
 10. W najbliższą niedzielę na Mszach świętych o godz. 11.00 i 12.30 poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów zwyczajem lat poprzednich rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii i Ojcowie Rodzin z „Domowego Kościoła”, upoważnieni przez ks. Proboszcza. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo proszę o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary. Proszę, aby nie przyjmować opłatka od osób postronnych. które roznoszą opłatek niepoświęcony.
 11. Polecamy: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 12. Niech Chrystus Król błogosławi i udziela wszelkich łask solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
 13. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 9250 zł - „Bóg zapłać”. /Pan Profesor na ten rok zakończył prace przy polichromii nawy głównej, dalsze prace będą na wiosnę, w tym tygodniu chcemy jeszcze pomalować przednią część sufitu, czekamy na końcowy raport odnośnie konstrukcji kościoła; serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom wizerunków świętych umieszczonych w polichromii /.
 14. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA GRUDZIEŃ 2019:
  • Intencja ogólna: Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 30 XI - św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeb naszego parafianina: śp. Czesława Porczek, l.88; zmarłego Czesława i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.