Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny - II Niedziela Adwentu - 8 grudnia 2019 r.

 1. Dziś mimo drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. GODZINA ŁASKI dziś od godz. 12.00 - 13.00.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy medaliki dzieciom I Komunijnym.
  Po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców. Prosimy dzieci i rodziców o obecność.
 3. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano.
  Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku z lampionami.
  Wszystkich zapraszamy do licznego udziału w Roratach.
 4. Z racji 100 rocznicy ogłoszenia MB Loretańskiej patronką podróżujących samolotami. Ojciec Święty Franciszek ogłosił Jubileusz Loretański dla wszystkich podróżujących drogą lotniczą, który potrwa od 8 grudnia 2019 r. do 10 grudnia 2020 r. Zachęcamy udających się w podróż samolotem, aby nawiedzili kaplicę Portu Lotniczego, gdzie będzie można uzyskać odpust zupełny.
 5. Dzisiaj jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed kościołem.
 6. W piątek 13 grudnia przypada 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu grudniu. Liturgię przygotowują rodziny z „Domowego Kościoła”. Serdecznie zapraszamy.
 8. Parafialny Zespół Caritasu zaprasza Seniorów z naszej parafii na Wigilię, która będzie 15 grudnia o godz. 14.30 w naszej kawiarence.
 9. W sobotę o godz. 19.00 w kawiarence będzie wigilia Służby Liturgicznej.
 10. Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie w sobotę 21 grudnia:
  • od godz. 7.30 - 9.00
  • od godz. 17.00 - 19.30.
 11. Dziękujemy Róży MB Wniebowziętej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Niepokalanie Poczętej zelatorka - pani Zofia Stec.
 12. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA GRUDZIEŃ 2019:
  • Intencja ogólna: Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.
 13. Jeszcze dziś i jutro Panowie upoważnieni przez ks. Proboszcza będą roznosić do naszych mieszkań poświęcony opłatek na stół wigilijny. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo prosimy o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary. Opłatek można także nabyć u siostry w zakrystii po Mszy św.
 14. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny: małe w cenie 7 zł, a duże - 17 zł oraz zabrać Torbę Caritasu na produkty dla ubogich.
 15. Trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok ołtarza Jezusa Miłosiernego.
 16. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /W miniony poniedziałek na plebanii odbyło się robocze spotkanie konstruktorów, którzy teraz przygotują końcowy raport oraz projekt zabezpieczenia naszego kościoła/
 17. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia niech Maryja Niepokalana wyprasza obfite łaski.
 18. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 19. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia. Program kolędy jest w gablocie i na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...).
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 13 XII - św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych
  • 14 XII - św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, jeden z największych mistyków Kościoła.
 21. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Teresy Czerskiej, l.68; a w czwartek był pogrzeb ks. Wiesława Stolca - V-ce Oficjała Sądu Metropolitarnego w Gd-Oliwie; zmarłą Teresę, zmarłego kapłana, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.