Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Adwentu - 15 grudnia 2019 r.

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete - „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu”. W liturgii zamiast ornatu fioletowego jest różowy.
 2. Dziś o godz. 9.30 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu grudniu. Liturgię przygotowują rodziny z „Domowego Kościoła”.
 3. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano.
  Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku z lampionami.
 4. Dziś o godz. 14.30 w naszej kawiarence będzie Wigilia dla osób Starszych i Samotnych z naszej parafii organizowana przez Parafialny Zespół Caritasu. Serdecznie zapraszamy.
 5. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków na rodziny. Jest ona podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania życia i wiary.
 6. Od wtorku, rozpoczyna się okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 7. Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie w sobotę 21 grudnia:
  • od godz. 7.30 - 9.00
  • od godz. 17.00 - 19.30.
   Bardzo prosimy, by wszyscy skorzystali z sakramentu pokuty, szczególnie przypominamy rodzicom dzieci kl. IV, które w tym roku były do pierwszej Komunii św., aby zadbali, by w nadchodzące święta dzieci były w stanie łaski uświęcającej.
 8. Nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego od jutra codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć tylko do stołu i dni wolnych od pracy.
 10. Chorych z Komunią św. z racji świąt odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 11. Dziękujemy Róży MB Niepokalanie Poczętej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Bolesnej zelatorka - pani Joanna Płaczkowska.
 12. Spotkanie KSM Semper Fidelis w środę po Mszy świętej wieczornej.
 13. We wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka - w naszych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności.
 14. Trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok ołtarza Jezusa Miłosiernego.
 15. Bardzo dziękujemy osobom, które roznosiły opłatek do naszych domów. Dziękujemy także za ofiary złożone przy roznoszeniu opłatków, wyniosła ona 19 200 zł - „Bóg zapłać”. Rodziny, które były nieobecne mogą otrzymać opłatek w zakrystii.
 16. Katecheza przed chrztem będzie w sobotę 21 grudnia o godz. 19.00 w kościele.
 17. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny: małe w cenie 7 zł, a duże - 17 zł.
 18. Dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach świętych możemy nabyć Sianko na stół wigilijny, pięknie spakowane przez dzieci z naszej scholki. Dochód ze sprzedaży sianka jest w całości przeznaczony na potrzeby scholki.
 19. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświecimy figurki Dzieciątka Jezus oraz szopki bożonarodzeniowe.
 20. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 21. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 22. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego.
 23. Kolędę rozpoczniemy 28 XII. Plan kolędy jest w gablocie i na stronie internetowej (czytaj więcej...).
 24. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Emilii Nowak, l.32; sp. Klary Smulskiej, l.93 i sp. Józefa Błaszków, l.92; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.