Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Boże Narodzenie - 25 grudnia 2019 r.

 1. Biorąc udział w pasterce - Mszy Świętej sprawowanej w noc Narodzenia Pańskiego - przeżyliśmy radość ze spotkania ze Zbawicielem. Zanieśmy tę radość teraz do naszych rodzinnych domów i mieszkań.
 2. W tę świętą noc /ten święty dzień/ Bożego Narodzenia serdecznie dziękuję - kapłanom, szczególnie ks. Mateuszowi, klerykowi Danielowi, siostrze Terezji, panu Kazimierzowi, młodzieży i dorosłym - którzy ofiarowali swój czas i przygotowali naszą świątynię na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję siostrze Bogusławie i pani Joasi - naszym organistkom, dziękuję ministrantom, lektorom, braciom z „Semper Fidelis”, nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, wszystkim grupom duszpasterskim i wam drodzy parafianie i mili goście za wspólną modlitwę i obecność.
 3. DZISIAJ 25 grudnia - DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA. Msze święte będą o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i o godz. 18.00.
  /Nie ma Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 16.30/
  /Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia./
 4. Jutro czcimy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte w porządku niedzielnym, nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.30.
  /Jutrzejsza taca jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski JP II./
 5. W najbliższą niedzielę, niedzielę Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń ślubnych.
 6. W sobotę 28 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

  Plan kolędy na najbliższe dni:
  28 XII - Sobota godz. 10.30 ul. Brzeźnieńska; Cicha; Łamana; Miła; Zdrojowa; Młodzieży Polskiej; Oksywska; Wczasy; Południowa; Pułaskiego (domki i kamienice); Północna
  29 XII - Niedziela godz. 15.30 ul. Pułaskiego 7/11; 13/17; 19/21
  30 XII - Poniedziałek godz. 16.30 ul. Mazurska (cała) i ul. Orla 1; 2; 3
  01 I - Środa godz. 14.00 Siostry Benedyktynki i Siostry Pasterzanki (Nowy Rok)
  02 I - Czwartek godz. 16.30 ul. Orla 4; ul. Krasickiego (cała)
  03 I - Piątek
  -
  Pierwszy Piątek miesiąca - nie ma kolędy
  04 I - Sobota godz. 10.30 ul. Walecznych (cała); ul. Korzeniowskiego 28
  05 I - Niedziela godz. 15.30 ul. PCK (cała)

  Niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości będą pełne Bożego pokoju i miłości, które przynosi ze sobą Boży Syn. Niech się spełnią wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, a przychodzący Zbawiciel niech obficie błogosławi nasze rodziny, naszą parafię, naszą Ojczyznę i wszystkich ludzi dobrej woli.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.