Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Wielkanocna - 10 kwietnia 2016 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia.
 2. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Chodźcie, posilcie się! – te słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.
 3. Podczas dzisiejszych Mszy św. modlimy się w intencji Ojczyzny o jedność, pojednanie, ducha odnowy i zgody w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W dniach 14-16 kwietnia (od czwartku do soboty) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski. Uroczystości pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina i z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczną się 14 kwietnia w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii w te dni w godz. od 17.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Wszystkich Świętych i uroczystym Te Deum.
 6. Za tydzień czwarta niedziela Wielkanocy: Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa, które rocznicę swojego ślubu mają w miesiącu kwietniu. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 8. Pan Tomasz, nasz organista, zaprasza wszystkich chętnych do śpiewania na próbę chóru we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 do salki katechetycznej w domu parafialnym.
 9. W minioną niedzielę do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Archidiecezji zebraliśmy kwotę 1100zł. Bóg zapłać.
 10. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła róża p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych (zelatorka pani Teresa Barzowska), a w przyszłym tygodniu prowadzi róża p.w. św. Faustyny Kowalskiej (zelatorka pani Irena Kamińska).
 11. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 6 maja o godz. 18.30, a rocznica Pierwszej Komunii Świętej 5 czerwca o godz. 11.00.
 12. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będzie w sobotę 16 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Prosimy o obecność wszystkich rodziców.
 13. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 14. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.
 15. Ks. Mariusz zaprasza na pielgrzymkę po Ziemi Świętokrzyskiej „Śladami Ojca Mateusza” w dniach od 12 do 15 maja br. w cenie 550zł od osoby. Zapisy u ks. Mariusza.
 16. Ks. Proboszcz zaprasza w dniach od 19 do 23 października na Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu z udziałem Biskupów Polskich i ze specjalną audiencją u papieża Franciszka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza. Jest to pielgrzymka samolotowa.
 17. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o modlitwie.
 18. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stanisławy Dulskiej, l.84; i śp. Zdzisława Belczewskiego, l.79. Tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.