Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Zwykła - 26 stycznia 2020 r.

 1. Ostatnia niedziela stycznia, obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami.
 2. Dziś przypada też Dzień Islamu - prośmy Pana Boga - Ojca wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i szacunkiem.
 3. W tym tygodniu jest pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność.
  O godz. 7.30 - Msza święta następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w duchu fatimskim. Zapraszamy wspólnoty maryjne i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem MB Gromnicznej. Tego dnia przynosimy świece zwane gromnicami, które poświęcimy na wszystkich Mszach świętych, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 5. Poświęcenie świec i książeczek do nabożeństwa dla dzieci komunijnych będzie w niedzielę 2 lutego na Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.
 7. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii będzie w sobotę 01 lutego o godz. 15.30 w kawiarence. Serdecznie zapraszamy.
 8. Spotkanie opłatkowe dla naszego chórku będzie w sobotę 01 lutego o godz. 19.15.
 9. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LUTY 2020:
  • Intencja ogólna: Za migrantów, aby ich wołanie o pomoc było słyszane i brane pod uwagę.
 10. Dziękujemy Róży MB z Lourdes, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Ostrobramskiej, zelatorka - pani Irena Jarczyńska.
 11. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 8350 zł - „Bóg zapłać”. /Na początku lutego będzie ekspertyza odnośnie konstrukcji naszego kościoła/
 12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 13. Dziś ostatni dzień odwiedzin duszpasterskich - kolędy.
  Plan kolędy na najbliższe dni:
  26 I - Niedziela godz. 15.30 ul. Dunikowskiego 9
  29 I - Środa
  godz. 16.30 Kolęda dodatkowa
  30 I - Czwartek godz. 16.30 Kolęda dodatkowa
  Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana z kolędą w wyznaczonym terminie mogą zapisać się na kolędę dodatkową dziś po Mszy św. w zakrystii.
 14. W czasie trwania kolędy w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.30.
 15. W TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 28 I - św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła
  • 31 I - św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.
 16. Serdeczne życzenia i dar modlitwy dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.
 17. W dniach od 24 kwietnia do 3 maja organizujemy pielgrzymkę samolotowo - autokarową do Włoch; /m.in. do grobu św. Jana Pawła II w 100-lecie urodzin./ Koszt wyjazdu 700 euro i 370 zł. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jadwigi Borysewicz, l.72; śp. Ireny Pachuć, l. 61; śp. Dominiki Sadura, l.21; śp. Ireny Gajewskiej, l.89 i śp. Urszuli Dawidowskiej, l.57; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych, zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.