Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Zwykła - 2 lutego 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Dzisiejsze Święto ukazuje nam Chrystusa - Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. Na każdej Mszy św. poświecimy świece - gromnice. Dzieciom I Komunijnym poświęcimy świece i książeczki do nabożeństwa na Mszy św. o godz. 11.00.
  Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć świece gromnice; małe - 7 zł; duże - 10 zł.
 2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II już 24 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.
 3. Jutro po Mszach świętych udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła.
 4. W środę, we wspomnienie św. Agaty, po Mszach Świętych pobłogosławimy chleb i wodę.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w czwartek:
   • od 18.30 - 19.30 - godzina święta z modlitwą o powołania
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
   • od 16.00 - 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo i Komunia św. pierwszo-piątkowa dla dzieci.
 6. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 7. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. JP II pod przewodnictwem o. Teodora w sobotę 8 lutego o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszły wtorek 11 lutego we wspomnienie MB z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Specjalna Msza Święta połączona z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lurdzkim dla osób chorych, cierpiących i starszych będzie o godz. 12.00. Bardzo prosimy rodziny, o przywiezienie swoich chorych na tę Mszę Świętą.
 9. Dziękujemy Róży MB Ostrobramskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża Maryi Matki Kościoła, zelatorka - pani Halina Sarnowska.
 10. INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LUTY 2020:
  • Intencja ogólna: Za migrantów, którzy wpadli w ręce handlarzy ludźmi, aby ich wołanie o pomoc było słyszane i brane pod uwagę.
 11. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy Wam za otwarcie drzwi waszych domów i serc na Boże Błogosławieństwo, które my kapłani Wam nieśliśmy. Dziękujemy za gościnność, serdeczność i ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W imieniu ministrantów dziękujemy także za ofiary składane do puszek na ich fundusz.
 12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 13. W TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 3 II - św. Błażej, biskup i męczennik z IV w. jego pomocy wzywamy w chorobach gardła
  • 5 II - św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół
  • 6 II - Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.
 14. Serdeczne życzenia i dar modlitwy dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.
 15. W dniach od 24 kwietnia do 3 maja organizujemy pielgrzymkę samolotowo - autokarową do Włoch; /m.in. do grobu św. Jana Pawła II w 100-lecie urodzin./ Koszt wyjazdu 700 euro i 370 zł. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Alicji Skoropińskiej, l.76; śp. Henryki Magdans, l. 78; i śp. Ryszarda Bańki, l.63; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych, zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.