Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Wielkanocna - 17 kwietnia 2016 r.

 1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami - swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył nam przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy Mu za ten dar, dziękujmy za Jego nieskończoną miłość do nas i bądźmy Mu posłuszni.
 2. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa Dobrego Pasterza.
 3. W dniach 14-16 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu odbyły się główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski, pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina i z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, który wygłosił Orędzie do Polaków. Podczas dzisiejszych Mszy św. modlimy się w intencji umiłowanej Ojczyzny o jedność, pojednanie, ducha odnowy, przebaczenia i zgody w naszym narodzie.
 4. Dziś na Wzgórzu św. Wojciecha w Gdańsku odbywają się Uroczystości Jubileuszowe i Odpustowe w naszej Archidiecezji.
 5. Dziś na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa, które rocznicę swojego ślubu mają w miesiącu kwietniu. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W sobotę jest uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, który obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, jest głównym patronem naszej Ojczyzny. Znajdźmy czas na Mszę Świętą i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki na rzecz hospicjów działających w naszej archidiecezji. Każdego roku hospicja otaczają opieką ok. 3000 osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian. Zbiórka na Ukrainę ogłoszona przez Papieża Franciszka odbędzie się w późniejszym terminie.
 9. Próba chóru we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 10. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III-ich Gimnazjum w naszej parafii będzie 6 maja o godz. 18.30, a rocznica Pierwszej Komunii Świętej 5 czerwca o godz. 11.00.
 11. Od maja Msze św. w niedzielę będą o godz. 6.30; 8.00; 9,30; 11.00; 12.30; 18.00 i 19.30. Czyli od maja nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, a będzie Msza św. o godz. 19.30.
 12. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła róża p.w. św. Faustyny Kowalskiej – zelatorka – pani Irena Kamińska, a w przyszłym tygodniu prowadzi róża p.w. św. Jana Pawła II – zelatorka – pani Anna Nowak.
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie zostały zakończone prace remontowe w kawiarence, w tym tygodniu zostaną wstawione drzwi rozpocznie się montaż aneksu kuchennego, założyliśmy nową rynnę na budynku katechetycznym, przygotowywany jest projekt bocznych ołtarzy i rozbudowy zakrystii.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”.
 15. Zapraszamy młodzież i dorosłych na wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą w dniu 4 czerwca. Wyjazd o 6.00, powrót po północy. Koszt 75 zł (autokar + pakiet pielgrzyma), liczba miejsc ograniczona. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza.
 16. Zapraszamy również na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia w terminie od 13 do 14 maja (piątek-sobota). Tam będziemy uczestniczyć w rozpoczęciu nabożeństw fatimskich z procesją ze świecami przed Bazyliką i w nabożeństwie majowym. Jeżeli szybko zbierze się grupa pielgrzymów, istnieje możliwość prowadzenia przez nas różańca w Bazylice przed procesją. Koszt przejazdu i noclegu 120 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza
 17. Ks. Proboszcz zaprasza w dn. 19 – 23 października na Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu z udziałem Biskupów Polskich i ze specjalną audiencją u papieża Franciszka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza. Jest to pielgrzymka samolotowa.
 18. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o modlitwie.
 19. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zofia Dawidowska, l.80; śp. Krystyna Jankowska, l.69; śp. Jerzy Bujko, l.77 i śp. Franciszek Ciecholewski, l.73; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.