Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Zwykła - 9 lutego 2020 r.

 1. W Ewangelii Jezus mówi swoim uczniom, że mają być: „solą ziemi" i „światłem świata”, a ich postępowanie ma pociągać innych do Boga. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym.
 2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej.
 3. Święto MB z Lourdes łączy się z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Msza Święta połączona z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lurdzkim dla osób chorych, cierpiących i starszych będzie o godz. 12.00. Serdecznie prosimy rodziny, o przywiezienie chorych, niepełnosprawnych i starszych na tę Mszę Świętą.
 4. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. W 1980 r. papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.
  W ich święto modlimy się za narody słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi różne narody, tradycje i obrządki.
 5. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego - patrona zakochanych. Podziękujmy Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
 6. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w lutym będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 7. Dziękujemy Róży Maryi Matki Kościoła, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża NMP Wspomożycielki Wiernych, zelatorka - pani Teresa Barzowska.
 8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „List do Pani”.
 9. W TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 10 II - św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, która na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu
  • 11 II - Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego
  • 14 II - św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku, współpatroni Europy
  • 14 II - św. Walenty (III wiek), męczennik, czczony jako patron zakochanych.
 10. Siostry Benedyktynki Misjonarki zapraszają dziewczęta, które ukończyły 18 lat na rekolekcje zatytułowane: „Pomagamy obrać właściwy kurs”. Rekolekcje odbędą się w dn. 6-8 marca w klasztorze sióstr przy ul. Wczasy 2. Szczegółowe informacje na stronie: www.benedyktynki.pl
 11. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.
 12. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 13. W dniach od 24 kwietnia do 3 maja organizujemy pielgrzymkę samolotowo - autokarową do Włoch; /m.in. do grobu św. Jana Pawła II w 100-lecie urodzin./ Koszt wyjazdu 700 euro i 370 zł. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (czytaj więcej...). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Łucji Różańskiej, l.88; zmarłą Łucję, naszych bliskich zmarłych, zmarłych parafian i dobrodziejów polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.