Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Wielkanocna - 24 kwietnia 2016 r.

 1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.
 2. Dziś ostatnia niedziela kwietnia, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Tym bardziej, że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów.
 3. Dziś przed kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki zbierają datki na rzecz hospicjów działających w naszej archidiecezji. Każdego roku hospicja otaczają opieką ok. 3000 osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian.
 4. W kończącym się Tygodniu Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne gościmy dziś alumna naszego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie, który po Mszy św. będzie rozprowadzał materiały powołaniowe.
 5. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. W naszej modlitwie prośmy dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon, aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W piątek w dniu święta Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau. Naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru.
 8. Trwa Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży kl. III-ich Gimnazjum przed Bierzmowaniem, które będzie 6 maja o godz. 18.30. Otoczmy tych młodych chrześcijan i ich rodziny szczególną modlitwą.
 9. Od maja w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, a będzie Msza św. o godz. 19.30. Od najbliższej niedzieli Msze św. będą o godz. 6.30; 8.00; 9,30; 11.00; 12.30; 18.00 i 19.30.
 10. W minionym tygodniu złożyliśmy pismo do Wydziału Architektury w Gdańsku w sprawie postawienia Krzyża na działce kościelnej przy ul. Łozy. W Boże Ciało planujemy sprawować przy tym Krzyżu Mszę Świętą i rozpocząć procesję do czterech ołtarzy. Przeto w środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego wszystkie osoby, które przygotowują poszczególne ołtarze oraz tych którzy chcą służyć pomocą. 10 maja planujemy generalne sprzątanie działki i już dziś prosimy o pomoc.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Nabożeństwo majowe dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00, dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 12. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła róża p.w. św. Jana Pawła II (zelatorka pani Anna Nowak), a w przyszłym tygodniu prowadzi róża p.w. MB Królowej Różańca św. (zelatorka pani Maria Wołoszka).
 13. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7700zł. Bóg zapłać.
 14. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 15. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia w terminie od 13 do 14 maja (piątek i sobota). Tam będziemy uczestniczyć w rozpoczęciu nabożeństw fatimskich z procesją ze świecami przed Bazyliką i w nabożeństwie majowym. Koszt przejazdu i noclegu 120 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza
 16. Zapraszamy w dniach od 19 do 23 października na Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu z udziałem Biskupów Polskich i ze specjalną audiencją u papieża Franciszka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza. Jest to pielgrzymka samolotowa
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • 25 kwietnia - św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii;
  • 29 kwietnia - św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.
 18. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 19. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Lucyny Zyski, l.74; śp. Renaty Wach, l.64; i śp. Ewy Cybelskiej, l.57; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.