Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VI Niedziela Wielkanocna - 1 maja 2016 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach.
 2. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00,
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 3. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy, bo dziś 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika.
 4. Od dzisiaj w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, a będzie Msza św. o godz. 19.30.
 5. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny oraz 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione jak w niedzielę. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.
 6. Dziś przed kościołem na prośbę papieża Franciszka zbiórka do puszek na rzecz Ukrainy.
 7. Jutro rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje. Będziemy prosili Boga, aby nam je dał, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego i błogosławił naszej pracy.
 8. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę wraz z nabożeństwem majowym .
 9. W piątek 6 maja na Mszy św. o godz. 19.00 Ks. Bp Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Młodzież przychodzi do kościoła na godz. 18.30.
 10. Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do bierzmowania i ćwiczenie liturgii w środę i w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź dla młodzieży ich rodziców i świadków będzie w czwartek o godz. 18.30.
 11. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek wyjątkowo ze względu na bierzmowanie od 16.30 do 17.00 będzie spowiedź św. dla dzieci przed pierwszym piątkiem: prosimy aby rodzice i katecheci przypomnieli dzieciom o tej zmianie; o godz. 17.00 Nabożeństwo z Komunią św. dla dzieci, razem z Maryją będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.; o godz. 17.30 Nabożeństwo i Akt oddania NSPJ oraz Komunia św.
  • w sobotę o 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Po zakończeniu nabożeństwa wymiana tajemnic Żywego Różańca.
 12. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 9.00.
 13. Intencje Apostolstwa Modlitwy na maj 2016:
  • Ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane ze czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.
  • Misyjna: Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.
 14. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła róża p.w. MB Królowej Różańca św. (zelatorka pani Maria Wołoszka). Przez cały maj dziesiątek różańca będzie w ramach nabożeństwa majowego.
 15. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 16. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 17. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia w terminie 13 i 14 maja (piątek i sobota). Tam będziemy uczestniczyć w rozpoczęciu nabożeństw fatimskich z procesją ze świecami. Koszt przejazdu i noclegu 120 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza
 18. W dniach od 19 do 23 października zapraszamy na Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę Polaków do Rzymu z udziałem Biskupów Polskich i ze specjalną audiencją u papieża Franciszka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym. Jest to pielgrzymka samolotowa
 19. W tym tygodniu patronują nam:
  • 2 maja św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła,
  • 4 maja św. Florian, żołnierz rzymski, patron i orędownik strażaków oraz hutników,
  • 6 maja święci Apostołowie Filip i Jakub.
 20. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 21. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Gabrieli Podolak, l.66 i śp. Henryka Łatyszew, l.79; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.