Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIX Niedziela Zwykła - 18 października 2015 r.

 1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej diecezji i Ojczyzny. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach.
 2. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy.
 3. Dziś o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu mają w październiku.
 4. Jutro, 19 października, 31 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.
 5. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30, dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po różańcu.
 7. Uroczystość święceń biskupich Ks. Prałata dra Zbigniewa Zielińskiego, nowego biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji Gdańskiej, będzie w sobotę 24.10.2015r. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. Zapraszamy do licznego udziału w powyższej uroczystości, a osobę Ks. Biskupa Nominata polecamy naszym modlitwom.
 8. Młodzież do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do kościoła w czwartek lub w piątek na godz. 19.00
 9. Zbliża się uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH i DZIEŃ ZADUSZNY. Na ławkach są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Proszę o czytelne ich wypisywanie. Wypominki w tym roku składamy tylko u s. Eweliny w zakrystii, siostra poda nam, w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić przez cały listopad. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00. ponadto od 3 do 7 listopada codziennie o godz. 19.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy u siostry Eweliny lub w biurze parafialnym wybierając konkretny dzień.
 10. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu otrzymaliśmy zgodę konserwatora i pozwolenie na budowę, w zakrystii został zamontowany piec do ogrzewania kościoła, w tym tygodniu planujemy założyć instalację kominową i wentylacyjną i podłączyć gaz do pieca.
 11. Za tydzień – trzydziesta niedziela w ciągu roku - uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.
 12. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzielę.
 13. Nadal poszukujemy osoby grającej na gitarze lub instrumencie klawiszowym do pomocy przy prowadzeniu naszej dziecięcej scholii Rozśpiewana Armia Pana.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 20 października św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, był studentem, a później profesorem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, zasłynął z wielkiego miłosierdzia względem ubogich i studentów;
  • 21 października bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej i arcybiskup halicko-lwowski;
  • 22 października św. Jan Paweł II, papież, uroczyście rozpoczął swój pontyfikat 22 X 1978 roku i wprowadzał w życie Kościoła uchwały Soboru Watykańskiego II, kanonizowany 27 IV 2014 r.
 15. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, chorych i cierpiących zapewniamy o modlitwie, wszystkim życzymy: Szczęść Boże.
 16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Kazimierza Dąbrowskiego, l.80; zmarłego Kazimierza, naszych bliskich zmarłych oraz dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu….

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.