Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Wniebowstąpienie Pańskie - 8 maja 2016 r.

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
 2. Nabożeństwo majowe dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00, dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie.
 3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 6.30; 7.30 i 18.00.
 4. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy w ramach nabożeństwa majowego.
 5. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego z objawień fatimskich i 35. rocznica zamachu na życie Świętego Jana Pawła II. To dzień MB Fatimskiej.
  • godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • godz. 18.00 - Msza święta z nauką,
  • po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskej, niesiona przez różne stany i wspólnoty, na zakończenie nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy.
 6. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę wraz z nabożeństwem majowym .
 7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka w sobotę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, poprzedzona nocnym czuwaniem w kościołach stacyjnych Gdańska, które zakończy wspólna Msza św. sprawowana w Bazylice Mariackiej o godz. 24.00. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20.00. Szczegółowy plan czuwania na tablicy ogłoszeń.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa, które rocznicę swojego ślubu mają w miesiącu maju. Liturgię przygotowuje Domowy Kościół.
 10. W miniony piątek w Archikatedrze Oliwskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego, pierwszego Metropolity Gdańskiego.
 11. Gratulujemy naszej młodzieży, której w miniony piątek Ks. Bp Wiesław Szlachetka udzielił sakramentu Bierzmowania.
 12. Nasi najmłodsi ministranci zajęli 12 miejsce na 36 drużyn w ogólnopolskim turnieju w piłce nożnej. Gratulacje!
 13. Wyjazd na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia z Ks. Mariuszem w piątek o godz. 7.00 rano. Zbiórka przed kościołem o godz. 6.45.
 14. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”.
 16. We wtorek na godz. 16.00 zapraszamy do pomocy przy porządkowaniu działki przy ul. Łozy, gdzie chcemy postawić krzyż, a w Boże Ciało sprawować Mszę Świętą i rozpocząć procesję do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy szczególnie młodych mężczyzn. Proszę zabrać ze sobą narzędzia do sprzątania.
 17. W dn. 19 – 23 października zapraszamy na Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę Polaków do Rzymu z udziałem Biskupów Polskich i ze specjalną audiencją u papieża Franciszka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym. Jest to pielgrzymka samolotowa
 18. W tym tygodniu patronują nam:
  • 9 maja św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny,
  • 14 maja św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów w miejsce Judasza.
 19. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 20. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zuzanny Kuchrskiej, l.66 i śp. Kazimierza Ossowskiego, l.84; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i zmarłego Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu.
 21. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę do naszej wyremontowanej kawiarenki na pierwszym piętrze w domu parafialnym. 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.