Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 15 maja 2016 r.

 1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek: obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Kościele. Msze święte w dniu jutrzejszym o godz. 6.30; 7.30; 9.30; 16.30 i 18.00. Jutro odpust w parafii na Zielonym Trójkącie, Msza odpustowa o godz. 18.00.
 3. Dziś na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa, które rocznicę swojego ślubu mają w miesiącu maju. Liturgię przygotowuje Domowy Kościół.
 4. Nabożeństwo majowe dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00, dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką i Orędowniczką.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
 6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Mariusz wraz ze swoimi kolegami będzie dziękował za dar kapłaństwa w 4-tą rocznicę święceń.
 7. Rocznica Pierwszej Komunii Św. dla dzieci kl. III-ich będzie w niedzielę 5 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź św. dla tych dzieci ich rodziców i bliskich będzie w piątek 3 czerwca o godz. 16.30.
 8. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego, Patrona naszej parafii, będzie 11 czerwca o godz. 12.00. Z udziałem dwóch Metropolitów: Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego i Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego. Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki przekaże dla naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Proszę o modlitwę o dobre przygotowanie i przeżycie tej uroczystości.
 9. Bardzo dziękujemy osobom, które w miniony wtorek pracowały przy porządkowaniu działki kościelnej przy ul. Łozy i przy wylewaniu fundamentu pod krzyż. Bóg zapłać. Tam w Uroczystość Bożego Ciała odprawimy Mszę św. i rozpoczniemy procesję do czterech ołtarzy. Już dziś proszę, aby jak najwięcej osób włączyło się w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy procesji. Proszę też o transport samochodowy celem przewiezienia podestów i konstrukcji ołtarzowych w wyznaczone miejsca. Dalsze prace porządkowe na działce będą w czerwcu.
 10. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.
 12. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie zakończyliśmy remont naszej kawiarenki, został zamontowany nowy rzutnik i ekran w kościele, zakupiliśmy 3 nowe mikrofony do kościoła, 6 nowych ornatów i 12 nowych stuł, zostało zrobione zadaszenie przed wejściem do plebanii, została wymieniona instalacja elektryczna w budynku katechetycznym, wylaliśmy fundament pod krzyż na działce przy ul Łozy.
 13. Zachęcam do czytania i nabywania nowego numeru Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 14. W przyszłą niedzielę będzie uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 15. W dniach od 19 do 23 października zapraszamy na Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę Polaków do Rzymu z udziałem Biskupów Polskich i ze specjalną audiencją u papieża Franciszka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym. Jest to pielgrzymka samolotowa.
 16. W tym tygodniu patronuje nam: 16 maja św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, autor ślubów Jana Kazimierza we Lwowie, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, męczennik za wiarę.
 17. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Kazimierza Dobrzyńskiego l.82; śp. Jerzego Szymańskiego l.71; śp. Henryka Śmigielskiego l.82; śp. Jarosława Matusz l.55 i śp. Anny Dudczak l.81; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.
 19. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i pączka do naszej kawiarenki na pierwszym piętrze w domu parafialnym. 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.