Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 22 maja 2016 r.

 1. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech każdy znak krzyża będzie czyniony z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy wiary w Ojca i Syna i Ducha Świętego - jednego Boga w Trójcy Osób. Przypominamy, że dziś kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
 2. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorek o godz. 17.00,
  • dla dorosłych do czwartku o godz. 17.30.
 3. We wtorek, 24 maja jest wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, który z woli papieża Benedykta XVI, jest dniem powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.
 4. W czwartek 26 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Przeżyjmy ten dzień w duchu dziękczynienia za ten wielki dar, jakim jest realna obecność Jezusa pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować Go w Komunii Świętej i korzystajmy z tego jak najczęściej.
 5. Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, baldachimu, poduszek, chorągwi, sztandarów i feretronów oraz udekorowanie trasy i zachowanie porządku podczas procesji. Na procesję bierzemy śpiewniki. Nasze zachowanie w czasie procesji niech będzie wyrazem naszej wiary. Prosimy aby wszyscy parafianie, a szczególnie należący do grup duszpasterskich aktywnie włączyły się w przygotowanie ołtarzy i trasy procesji. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy składają dar serca na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało, jak również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób biorą udział w przygotowaniu i dekorowaniu ołtarzy i trasy procesji: Bóg zapłać. Prosimy aby na trasie procesji nie parkować samochodów.
 6. Msze św. w Boże Ciało będą w następującym porządku; o godz. 6.30; 8.00 o godz. 10.00 będzie Msza św. przy krzyżu na ul. Łozy i po tej Mszy Św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Po powrocie do kościoła będzie Msza św. ok. godz. 12.30 i wieczorem o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.30,
 7. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
 8. Dzieci Rocznicowe idą w procesji Bożego Ciała w strojach Komunijnych.
 9. Próba sypania kwiatków będzie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą sypać kwiatki i nieść poduszki w czasie procesji.
 10. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwo majowe i procesja wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Rocznica Pierwszej Komunii Św. dla dzieci kl. III-ich będzie w niedzielę 5 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź św. dla tych dzieci ich rodziców i bliskich będzie w piątek 3 czerwca o godz. 16.30.
 12. Spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych będzie w niedzielę 29 maja po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele. Wszystkich Rodziców prosimy o obecność.
 13. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego patrona naszej Parafii będzie 11 czerwca o godz. 12.00. Z udziałem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego i Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego. Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki przekaże dla naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Proszę o modlitwę o dobre przygotowanie i przeżycie tej uroczystości.
 14. W najbliższą niedzielę kazania będzie głosił o. Łukasz Buksa, franciszkanin z Krakowa zaangażowany w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży, który na to wydarzenie przygotował płytę Miłosierny - to zbiór krótkich modlitw i kanonów o tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy w imieniu o. Łukasza na koncert Miłosierny. Płytę będzie można nabyć w przyszłą niedzielę. O. Łukasz prowadził w Wielkim Poście rekolekcje dla młodzieży w naszej parafii.
 15. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy za waszą szczodrość i dar serca.
 16. Na kolektę inwestycyjną na potrzeby naszej parafii w minioną niedzielę zebraliśmy 7350zł. Bóg zapłać.
 17. W dniach od 16 do 23 października zapraszamy na samolotową Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 18. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
 19. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 26 maja św. Filip Nereusz, kapłan i założyciel zgromadzenia oratorianów (filipinów).
 20. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 21. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 22. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Janiny Żur, l.84; zmarłą Janinę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.