Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IX Niedziela Zwykła - 29 maja 2016 r.

 1. Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.
 2. Dziś Słowo Boże głosi o. Łukasz Buksa, franciszkanin, który na Światowe Dni Młodzieży przygotował płytę Miłosierny: zbiór krótkich modlitw i kanonów o Bożym Miłosierdziu. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy w imieniu o. Łukasza na koncert, także pod pt. Miłosierny. Płytę można nabyć przy wyjściu z kościoła po Mszy św.
 3. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała procesja dookoła kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy będzie Msza św. koncelebrowana ofiarowana w intencji wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy i całej uroczystości Bożego Ciała. Po procesji będzie błogosławieństwo wianków i ziół oraz podziękujemy zwłaszcza dzieciom. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, za transport, za niesienie sztandarów, feretronów, baldachimu, dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty, za pomoc przy ustawieniu krzyża, dziewczynkom za sypanie kwiatów, za kierowanie ruchem, wszystkim dziękujemy za tak liczną obecność i wspólną modlitwę i śpiew .
 5. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwo majowe, a od środy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz.18.00.
 6. W środę, 1 czerwca, przypada Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci.
 7. W piątek jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W ten piątek z racji uroczystości nie ma postu.
 8. W sobotę święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 9. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się o powołania do służby Bożej.
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. od godz. 16.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, szczególnie mających rocznicę I-szej Komunii św. oraz młodzieży i dorosłych, o godz. 17.30 Nabożeństwo pierwszopiątkowe z Komunią św. dla dzieci.
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca i do Rycerstwa Niepokalanej, po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie.
 10. Chorych z Komunią św. ks. Piotr, ks. Mariusz i ks. Piotr odwiedzą w piątek od godz. 8.30. Natomiast ks. Proboszcz odwiedzi chorych w sobotę od godz. 8.30.
 11. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka będzie w sobotę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 12. Wyjazd na Lednicę z ks. Mariuszem w sobotę o godz. 5.00 rano, jest jeszcze kilka wolnych miejsc, chętnych serdecznie zapraszamy. Szczegóły u ks. Mariusza.
 13. Rocznica Pierwszej Komunii Św. dla dzieci kl. III-ich w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź św. dla tych dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 16.30.
 14. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego Patrona naszej Parafii będzie 11 czerwca o godz. 12.00. Z udziałem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego i Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego. Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki przekaże dla naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II.
 15. W dniach od 6 do 13 sierpnia 2016 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 670 zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 520 zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca czerwca.
 16. Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2016 r.
  • Intencja ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.
  • Intencja misyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.
 17. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 18. W tym tygodniu patronują nam:
  • 31 kwietnia święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również spotkanie Mesjasza z prorokiem.
  • 1 czerwca św. Justyn, filozof i męczennik z II w. dzięki niemu mamy pierwsze opisy Eucharystii;
  • 3 czerwca święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy
 19. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 20. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 21. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Franciszka Kurowskiego, l.66; i śp. Ryszarda Trzepanowskiego, l.69; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.