Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

X Niedziela Zwykła - 5 czerwca 2016 r.

 1. Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój - usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej.
 2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 jest rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci kl. III-ich. Pamiętajmy o nich i ich rodzicach w naszych modlitwach.
 4. Dziś na Watykanie w Rzymie papież Franciszek dokona kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego (1631 – 1701) założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, który był min. spowiednikiem króla Jana III Sobieskiego.
 5. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału.
 6. W sobotę o godz. 12.00 będzie Msza św. odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego – Patrona naszej Parafii pod przewodnictwem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego. Ks. Abp Mieczysław przekaże dla naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Przygotowanie duchowe do tej uroczystości będzie w środę, w czwartek i w piątek na Mszy św. o godz. 18.00; poprowadzi je O. Tomasz Ewertowski. O godz. 11.45 ustawimy się w procesji przed kościołem by uroczyście wprowadzić relikwie św. Jana Pawła. Bardzo prosimy aby osoby odpowiedzialne zabrały feretrony i sztandary możemy również wzdłuż nawy kościoła zrobić szpaler trzymając w ręku białe róże, które po przejściu procesji wstawimy do wazonu. Po Mszy świętej na placu przed kościołem będzie można zdegustować wyśmienitą grochówę przy dobrej muzyce. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasz parafialny odpust.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w ramach nabożeństwa o 17.30.
 8. W dzisiejszą niedzielę jest zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej.
 9. W dn. od 6 – 13 sierpnia 2016 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 670zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 520zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca czerwca.
 10. W dn. 19 – 23. 10.2016 zapraszamy na samolotową Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Prob. i w biurze parafialnym.
 11. Polecam nowego Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 12. Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 przy ul. Krasickiego zapraszają mieszkańców naszej dzielnicy na Piknik Rodzinny w sobotę 18 czerwca w godz. 10.00 - 13.00.
 13. Intencje apostolstwa modlitwy na czerwiec 2016r.
 14. Intencja ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.
 15. Intencja misyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
 17. 8 czerwca św. Jadwiga, królowa, przyczyniła się do nawrócenia Litwy;
 18. 10 czerwca bł. Bogumił, biskup, żył w XII wieku, gorliwy pasterz i człowiek wielkiej modlitwy;
 19. 11 czerwca św. Barnaba, Apostoł; bliski współpracownik św. Pawła.
 20. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 21. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 22. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Danieli Majsak, l.69; śp. Leona Wenty, l.84 i śp. Krystyny Ginlund, l.79; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.