Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XI Niedziela Zwykła - 12 czerwca 2016 r.

 1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać. Objawia się ono zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, korzystajmy z łaski tego sakramentu jak najczęściej, aby doświadczyć Bożego Miłosierdzia.
 2. Bardzo dziękujemy Księdzu Abpowi Mieczysławowi za dar relikwii św. Jana Pawła II, które wczoraj uroczyście zostały wprowadzone do naszej świątyni i za przewodniczenie Mszy św. odpustowej ku czci św. Antoniego Padewskiego – Patrona naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim kapłanom, szczególnie pochodzącym z naszej parafii, siostrom zakonnym, parafianom, dobrodziejom i gościom za modlitwę i obecność. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do osób, które przyczyniły się do przygotowania tej uroczystości: naszym księżom wikariuszom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Braciom z Semper Fidelis, wszystkim Grupom Apostolskim, panu organiście Tomaszowi wraz z chórem, siostrze Ewelinie, osobom proklamującym Słowo Boże, orkiestrze, zespołowi, wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy św. będzie możliwość uczenia Relikwii św. Jana Pawła II, a w zakrystii będzie można nabyć książki z podpisem ks. Abpa Mieczysława związane z życiem św. Jana Pawła II w cenie 30 zł.
 3. Jutro 13 czerwca jest kolejny Dzień Fatimski:
  • o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o nawrócenie grzeszników;
  • o godz. 18.00 Msza święta z nauką;
  • po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej, niesiona przez różne stany i grupy apostolskie, prosimy aby grupy porozumiały się ze sobą i wybrały odpowiednie czwórki. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w ramach nabożeństwa o 17.30.
 6. Za tydzień o godz. 12.30 nasz parafianin Ks. Michał Szwarc odprawi Mszę Świętą prymicyjną. Dziękując za dar nowego kapłana, otoczmy go naszą modlitwą.
 7. Msza święta na zakończenie Roku Szkolnego będzie 23 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników administracji i obsługi; aby podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki i prosić o szczęśliwy czas wakacji i urlopów.
 8. W dn. od 6 – 13 sierpnia 2016 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 670zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 520zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca czerwca.
 9. W dn. 19 – 23. 10.2016 zapraszamy na samolotową Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Prob. i w biurze parafialnym.
 10. Polecam nowego Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 11. Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 przy ul. Krasickiego zapraszają mieszkańców naszej dzielnicy na Piknik Rodzinny w sobotę 18 czerwca w godz. 10.00 - 13.00.
 12. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwają prace przy odnowieniu klatki schodowej w domu katechetycznym, do kawiarenki zakupiliśmy 40 krzeseł i 10 stolików, zakupiliśmy 12 nowych ornatów i komplet zielonych stuł, rozpoczęliśmy prace przeglądu naszych organów, a na dniach rozpoczniemy konserwację organów, dlatego wejście na chór jest zamknięte.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 czerwca św. Antoni z Padwy, Patron naszej parafii, w tradycji ludowej czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych;
  • 14 czerwca bł. Michał Kozal biskup, gorliwy duszpasterz, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w obozie koncentracyjnym w Dachau;
  • 15 czerwca bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, zmarła w opinii świętości;
  • 17 czerwca św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.
 14. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 15. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Urszuli Grzywaczewskiej, l.58; i śp. Krzysztofa Musielak, l.62; wczoraj odbył się pogrzeb ks. Wiesława Wetta, l.59, który był proboszczem w Chłapowie; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.