Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XII Niedziela Zwykła - 19 czerwca 2016 r.

 1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.
 2. Dziś o godz. 12.30 nasz parafianin Ks. Michał Szwarc odprawi Mszę Świętą prymicyjną. Dziękując za dar nowego kapłana, otoczmy go naszą modlitwą.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 modlimy się w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu czerwcu.
 4. We czwartek naszą ufną modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich ojców z okazji przypadającego ich święta. Zapraszamy wszystkich ojców na Mszę św. o godz. 18.00.
 5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.18.00. Z racji uroczystości nie ma postu od potraw mięsnych.
 6. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz.17.30.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w ramach nabożeństwa o 17.30.
 8. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W czwartek, 23 czerwca na Mszy Świętej o godz. 9.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników administracji i obsługi. Spowiedź z racji zakończenia roku szkolnego w środę od 17.00 do 17.30 oraz codziennie podczas Mszy świętych.
 9. Organizujemy wyjazd do Częstochowy na Mszę św. i spotkanie z Papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze w dniu 28 lipca. Koszt wyjazdu 120zł. Szczegóły podamy w późniejszym terminie. Zapisy w zakrystii po Mszy św. i w biurze parafialnym
 10. W dn. od 6 do 13 sierpnia 2016 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 670zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 520zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca czerwca.
 11. W dn. 19-23. 10.2016 zapraszamy na samolotową Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Prob. i w biurze parafialnym.
 12. Polecam nowego Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 13. Niebawem rozpocznie się czas wakacji, urlopów - okres obozów, pielgrzymek, wycieczek. Pamiętajmy wszyscy o zachowaniu przepisów o ograniczaniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych, przepisy te nas obowiązują w sumieniu i nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przypominamy o właściwym stroju w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy świętych..
 14. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwają prace przy odnowieniu klatki schodowej w domu katechetycznym, rozpoczęliśmy konserwację naszych organów, każdą piszczałę trzeba zdemontować, sprawdzić i zabezpieczyć odpowiednim środkiem, dlatego wejście na chór jest zamknięte.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 21 VI św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;
  • 24 VI św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
 16. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Ireny Błaszczyk, l.89; zmarłą Irenę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.