Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIII Niedziela Zwykła - 26 czerwca 2016 r.

 1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.
 2. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa do czwartku codziennie o godz.17.30. W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.
 3. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W tym tygodniu jest pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. od godz. 16.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godz. 17.30 Nabożeństwo pierwszo piątkowe z Komunią św. dla dzieci.
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca i do Rycerstwa Niepokalanej, po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie.
 5. Intencje apostolstwa modlitwy na lipiec 2016.
  • ogólna: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość i egzystencja są zagrożone;
  • misyjna: Aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy jutro z racji wspomnienia oraz w środę w ramach nabożeństwa o 17.30.
 7. Organizujemy wyjazd autokarem do Częstochowy na Mszę św. i spotkanie z Papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze w dniu 28 lipca. Wyjazd o godz. 22.00 w dniu 27 lipca, przyjazd do Częstochowy ok. godz. 5.00 rano, następnie wejście na plac celebry, o godz.10.30 Msza św. z Ojcem Świętym. W drodze powrotnej nawiedzenie sanktuarium w Gidlach. Powrót do Gdańska ok. godz. 23.00. Koszt wyjazdu 120zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św. i w biurze parafialnym.
 8. W dn. od 6 do 13 sierpnia 2016 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 670zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 520zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca czerwca
 9. W dn. 19 do 23. 10.2016 zapraszamy na samolotową Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Prob. i w biurze parafialnym.
 10. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 6 do 21 lipca.
 11. Polecam nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa.
 12. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 6850 zł. Trwają prace w domu katechetycznym i prace konserwacyjne naszych organów dlatego wejście na chór jest zamknięte.
 13. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów - okres obozów, pielgrzymek, wycieczek. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. Pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego oraz o zachowaniu przepisów o ograniczaniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych i nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przypominamy o właściwym stroju w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy świętych..
 14. Zapraszamy dzieci od 7 roku życia na półkolonie, które organizowane są przez naszą parafię w terminie od 25 do 29.07. W programie min. biwakowanie pod namiotami i warsztaty tematyczne. Szczegóły na plakacie. Zapisy u pań animatorek scholki: Joasi i Iwonki.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 27 czerwca wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • 28 czerwca św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik,
  • 29 czerwca święci Apostołowie Piotr i Paweł nazywani dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła Książętami Apostołów.
 16. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy: dobrej pogody i udanego, radosnego wypoczynku. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby naszych parafian: śp. Stefana Schoeps, l.70; śp. Kazimierza Smolińskiego, l.82; śp. Janiny Galiń, l.85 i śp. Franciszka Lewandowskiego, l.83; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.