Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Świętej Rodziny - 27 grudnia 2015 r.

 1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Święta Rodzina z Nazaretu niech będzie dla nas przykładem, zawierając z nią autentyczną przyjaźń, uczmy się sztuki budowania więzi opartych na prawdziwej miłości.
 2. W tym tygodniu pożegnamy rok 2015 i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary.
  • godz. 16.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i uroczyste Te Deum
  • godz. 18.00 Msza święta. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pod Jej opieką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2016. Tego dnia jest tzw. święto nakazane, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 3. W Nowy Rok Msze Święte będą w następującym porządku: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 15.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu jest: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30. Zapraszamy wszystkie osoby należące do Róż Różańcowych.
 6. Intencje Apostolstwa Modlitwy na styczeń 2016:
  • Intencja ogólna: Aby szczery dialog między ludźmi wyznającymi różne religie przyniósł owoce pokoju i sprawiedliwości.
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby poprzez dialog i miłość braterską, dzięki łasce Ducha Świętego, zostały przezwyciężone podziały wśród chrześcijan.
 7. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7550zł. Bóg zapłać.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 XII Święci Młodziankowie, niewinne dzieci z Betlejem zamordowane z rozkazu Heroda; w ich wspomnienie modlimy się w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych;
  • 31 XII Święty Sylwester, papież w latach 314 - 335, Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego;
  • 2 I Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.
 9. Od jutra rozpoczniemy kolędę. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, wspólnej modlitwy oraz braterskiego spotkania całej rodziny ze swoimi duszpasterzami. Kapłan przynosi do naszego domu dar Bożego błogosławieństwa. Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na pokrycie kosztów przeprowadzonych już inwestycji (ogrzewanie kościoła, parking, toalety, oświetlenie, remont plebanii) i podjęcia nowych (położenie posadzki pod ławkami, boczne ołtarze, rozbudowa zakrystii). Plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 10. Plan kolędy na najbliższe dni:
  • 28.XII - poniedziałek godz. 16.30 - ul. Broniewskiego 1 i 5
  • 29.XII wtorek godz. 16.30 - ul. Broniewskiego 2, 3, 4 i 6 oraz ul. Gałczyńskiego 3
  • 30.XII - środa godz. 16.30 - ul. Gałczyńskiego 5 oraz ul. Dunikowskiego 11, 15 i 17
  • 02.I - sobota godz. 10.30 - ul. Brzeźnieńska, Cicha, Łamana, Wczasy, Zdrojowa, Młodzieży Polskiej, Oksywska, Miła, Południowa, Północna i Pułaskiego (bez 3 bloków)
  • 03.I - niedziela godz. 15.00 - ul. Dunikowskiego 5, 7, i 9
  • 04.I - poniedziałek godz. 16.30 - ul. Dunikowskiego 1 oraz ul. Łozy 5 i 9
 11. W czasie trwania kolędy w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Kazimierza Pawlaka, l.64. Zmarłego Kazimierza, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.