Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIV Niedziela Zwykła - 3 lipca 2016 r.

 1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędzie Papież Franciszek oraz młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.
 2. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Z okazji patronalnego święta Apostolstwa Chorych, w nowennowej modlitwie powierzymy wszystkich chorych i tych, którzy w różny sposób spieszą im z pomocą.
 3. Modlitwę różańcową o godz. 17.30 w tym tygodniu poprowadzi Róża pw. MB z Lourdes, zelatorka p. Joanna Miziołek. Serdecznie zapraszamy.
 4. Intencje Apostolstwa Modlitwy na lipiec 2016:
  • Ogólna: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość i egzystencja są zagrożone;
  • Misyjna: Aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem.
 5. W środę 6 lipca po Mszy św. o godz. 6.00 z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku wyruszy 34 Piesza Pielgrzymka Gdańska na Jasną Górę. Dziś przed kościołem można powierzyć pielgrzymom do objęcia modlitwą swoje intencje i złożyć dar serca na cel pielgrzymki.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarem do Częstochowy na Mszę św. i spotkanie z Papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze w dniu 28 lipca. Wyjazd o godz. 22.00 w dniu 27 lipca, przyjazd do Częstochowy ok. godz. 5.00 rano, następnie wejście na plac celebry o godz.10.30 Msza św. z Ojcem Świętym. W drodze powrotnej nawiedzenie sanktuarium w Gidlach. Powrót do Gdańska ok. godz. 23.00. Koszt wyjazdu 120zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św. i w biurze parafialnym.
 7. W dn. od 6 do 13 sierpnia 2016 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 670zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 520zł. Inni płacą pełną kwotę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 8. W dn. 19 do 23 października zapraszamy na samolotową Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 9. Polecam nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
 10. Zapraszamy dzieci od 7 roku życia na półkolonie, które organizowane są przez naszą parafię w terminie od 25 do 29 lipca. W programie min. biwakowanie pod namiotami i warsztaty tematyczne. Szczegóły na plakacie. Zapisy u pań animatorek scholki: pani Joasi i pani Iwonki.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 lipca św. Tomasz Apostoł, należał do grona Apostołów; który wyznał wiarę w Zmartwychwstałego słowami: Pan mój i Bóg mój;
  • 6 lipca bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła;
  • 8 lipca św. Jan z Dukli, pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.
 12. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 13. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Wawrzyńca Borkowskiego, l.59; śp. Jerzego Rudnika, l.50; śp. Wacławy Wojciechowskiej, l.94; śp. Stanisławy Strzeleckiej, l.87; i śp. Andrzeja Masłowskiego, l.70, tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.