Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XV Niedziela Zwykła - 10 lipca 2016 r.

 1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za dwa tygodnie będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.
 2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapra-szamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii. W tym dniu jest patronalne święto naszych sióstr Benedyktynek, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3. W środę 13 lipca jest kolejny Dzień Fatimski;
  • godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o nawrócenie grzeszników;
  • godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • godz. 18.00 Msza święta z nauką;
  • po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskej, niesiona przez różne stany i grupy apostolskie, prosimy aby grupy porozumiały się ze sobą i wybrały odpowiednie czwórki. Serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana ze Starego Testamentu jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z zakonem karmelitańskim wiąże się tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom.
 5. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. MB z Lourdes (zelatorka p. Joanna Miziołek), w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Ostrobramskiej (zelatorka p. Irena Jarczyńska). Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę 6 lipca wyruszyła 34 Piesza Pielgrzymka Gdańska na Jasną Górę. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 łączymy się duchowo z pielgrzymami śpiewając Apel Jasnogórski.
 7. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w miesiącu lipcu, w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. W dn. od 6 do 13 sierpnia 2016 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 670zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 520zł. Inni płacą pełną kwotę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 9. W dn. 19-23.10 zapraszamy na samolotową Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy w biurze parafialnym.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Kończymy odnawianie klatki schodowej w budynku parafialnym, w sierpniu chcemy położyć płytki na posadzkę pod ławkami, zostały zabezpieczone organy, po konsultacjach z trzema firmami zajmującymi się budową i naprawą organów, podjęliśmy decyzję generalnego remontu naszych organów koszt tego zadania to kwota ok. 90 tysięcy zł. Remont będzie przebiegał w 3 etapach, głosy pierwszego manuału będą gotowe na listopad 2016, poszukujemy sponsorów.
 11. Polecam nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa.
 12. Dzieci od 7 roku życia zapraszamy na półkolonie, które organizowane są przez naszą parafię w terminie 25-29.07. W programie min. biwakowanie pod namiotami i warsztaty tematyczne. Szczegóły na plakacie. Zapisy u pań animatorek scholki: pani Joasi i pani Iwonki.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 11 VII św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;
  • 12 VII św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, bp i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, występujący w obronie Polski u cesarza Henryka II;
  • 13 VII święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt,
  • 15 VII św. Bonawentura, bp i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela,
 14. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 15. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Elżbiety Nawojskiej, l.60; zmarłą Elżbietę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.