Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVI Niedziela Zwykła - 17 lipca 2016 r.

 1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.
 2. W naszym dekanacie będziemy gościć 200 młodych ludzi z Francji, 6 kapłanów i jednego biskupa. Spotkania młodych będą się odbywać w parafii MB Częstochowskiej u Księży Pallotynów i w parafii Serca Jezusowego we Wrzeszczu (na Czarnej). Bardzo zachęcamy młodzież z naszej parafii by czynnie włączyła się w program tych dni na terenie naszej archidiecezji. Szczegółowy program na plakatach i na diecezjalnej stronie internetowej.
 3. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w miesiącu lipcu dziś o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca, wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.
 7. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. MB Ostrobramskiej (zelatorka p. Irena Jarczyńska), w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. Maryi Matki Kościoła (zelatorka p. Halina Sarnowska). Serdecznie zapraszamy.
 8. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 łączymy się duchowo z pielgrzymami wędrującymi w Gdańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, śpiewając Apel Jasnogórski.
 9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Białki Tatrzańskiej w dn. od 6 do 13 sierpnia dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 670zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 520zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 10. W dn. 19 do 23 października zapraszamy na samolotową Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy w biurze parafialnym.
 11. Dziękujemy za ofiary składane dziś na kolektę inwestycyjną, która przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W czwartek wskutek tej wielkiej ulewy plebania w części piwnicznej została zalana wodą również woda weszła do budynku parafialnego, w sierpniu chcemy położyć płytki na posadzkę pod ławkami, musimy przeprowadzić generalny remont naszych organów koszt tego zadania to kwota ok. 90tys. zł. Remont będzie przebiegał w 3 etapach, głosy pierwszego manuału będą gotowe na listopad 2016, poszukujemy sponsorów.
 12. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa.
 13. Dzieci od 7 roku życia zapraszamy na półkolonie, organizowane przez naszą parafię w terminie od 25 do 29 lipca. Szczegóły na plakacie. Zapisy u pań animatorek scholki: pani Joasi i pani Iwonki.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 20 lipca bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;
  • 22 lipca św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;
  • 23 lipca św. Brygida Szwedzka, patronka Europy, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem.
 15. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i krótkiej modlitwie uwielbienia. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 16. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 17. W czwartek Siostra Joanna, przełożona naszych Sióstr Pasterzanek, pożegnała swoją Mamę śp. Jadwigę Matusiak l. 73. Zmarłą Jadwigę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.