Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVII Niedziela Zwykła - 24 lipca 2016 r.

 1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty, który już w środę przybywa z Pielgrzymką Apostolską do Polski. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.
 2. Wszystkich parafian, a szczególnie młodzież, która pozostała w domu, zapraszamy do oglądania transmisji w telewizji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata.
 3. W środę o godz. 22.00 wyjazd autokarem do Częstochowy na Mszę św. i spotkanie z Papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze w dniu 28 lipca. Zbiórka na placu przed kościołem o godz. 21.45. Uczestnicy wyjazdu muszą mieć ze sobą dowody osobiste. Są jeszcze dwa wolne miejsca.
 4. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiara z poświęcenia przeznaczona na środki transportu dla misjonarzy.
 5. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. Maryi Matki Kościoła (zelatorka p. Halina Sarnowska), w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. NMP Wspomożycielki Wiernych (zelatorka p. Teresa Barzowska).
 8. W każdy piątek w naszym kościele o 15.00 - w godzinie miłosierdzia - zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci i młodzieży jadących do Białki Tatrzańskiej w dniach od 6 do13 sierpnia będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 10. W dn. 19-23 października zapraszamy na samolotową Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy w biurze parafialnym.
 11. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 8090 zł. Zakupiliśmy płytki na posadzkę pod ławkami, które chcemy położyć w sierpniu.
 12. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa.
 13. Jutro na terenie przykościelnym i w salkach rozpoczną się półkolonie dla dzieci z naszej parafii, które potrwają do piątku. Poprowadzą je panie animatorki chórku: pani Joasia i pani Iwona z pomocą rodziców.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 25 lipca św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską, patron pielgrzymów;
  • 25 lipca św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących;
  • 26 lipca święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;
  • 29 lipca św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii, patronka życia domowego.
 15. W ostatnim czasie podczas Mszy św. o godz. 18.00 z placu przy kościele skradziono dwa rowery, bardzo prosimy o zwrócenie większej uwagi na osoby wzbudzające podejrzenie i zgłaszanie na policję.
 16. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Felicji Zdrojewskiej, l.91; zmarłą Felicję i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.