Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVIII Niedziela Zwykła - 31 lipca 2016 r.

 1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i Pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży: tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka. Dziękując Bogu za tę Pielgrzymkę módlmy się o jej błogosławione owoce w życiu nas wszystkich.
 2. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
 3. Jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć swoją wolę i ducha.
 4. We wtorek 2 sierpnia przypada rocznica poświęcenia kaplicy pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą. W tej kaplicy Św. Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek w liturgii Kościoła wspominamy Św. proboszcza z Ars. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św., od godz. 16.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godz. 17.30  Nabożeństwo pierwszo piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca i do Rycerstwa Niepokalanej, po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie.
 7. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 6.30; 7.30 i 18.00. Każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.
 8. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. NMP Wspomożycielki Wiernych (zelatorka p. Teresa Barzowska), w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. św. Faustyny Kowalskiej (zelatorka p. Irena Kamińska).
 9. Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2016:
  • Intencja ogólna: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.
  • Intencja misyjna: Aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.
 10. Dziękujemy pani Joasi i pani Iwonie za poprowadzenie półkolonii dla dzieci z naszej parafii w minionym tygodniu.
 11. Wyjazd ministrantów, chórku oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii do Białki Tatrzańskiej w dn. od 6 do 13. 08 w sobotę rano. Zbiórka na placu przed kościołem o godz. 6.20, o godz. 6.30 Msza św., o godz. 7.15 wyjazd. Są jeszcze dwa wolne miejsca.
 12. W dn. 19-23 października zapraszamy na samolotową Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy w biurze parafialnym.
 13. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 1 sierpnia św. Alfons Maria Liguori, bp i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów;
  • 4 sierpnia św., Jan Maria Vianney, patron proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars.
 15. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił o. Tomasz od księży Oblatów z Gdańska, po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze na rok 2017.
 16. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Mariusza Krężel, l.54 i śp. Grażyny Kuźnickiej, l.52; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.