Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIX Niedziela Zwykła - 7 sierpnia 2016 r.

 1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela w ciągu roku. Jezus w swoim Słowie mówi nam o gotowości i czekaniu na pana, gdy z uczty weselnej powróci. Nieważne, o której godzinie - mamy być gotowi na spotkanie z Nim. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę, wstrzemięźliwość i abstynencję od alkoholu.
 2. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.
 3. Wesprzyjmy modlitwą pracujących przy żniwach, prosząc o łaskę dobrej pogody by mogli zebrać ziarno na chleb.
 4. W sobotę 13 sierpnia jest kolejny Dzień Fatimski:
  • o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (o nawrócenie grzeszników),
  • o godz. 18.00 Msza święta z nauką,
  • po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej, (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie, prosimy aby grupy porozumiały się ze sobą i wybrały odpowiednie czwórki). Serdecznie zapraszamy.
 5. Jest to także dzień urodzin Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Niech Dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte tego dnia w porządku niedzielnym. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
 8. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. św. Faustyny Kowalskiej (zelatorka p. Irena Kamińska), w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. św. Jana Pawła II (zelatorka p. Anna Nowak).
 9. Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2016:
  • Intencja ogólna: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.
  • Intencja misyjna: Aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.
 10. W każdy piątek w naszym kościele o 15.00 - w godzinie miłosierdzia - zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 11. Wczoraj rano ministranci, chórek oraz dzieci i młodzież z naszej parafii pojechali do Białki Tatrzańskiej na tygodniowy wypoczynek.
 12. W dn. 19-23 października zapraszamy na samolotową Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy w biurze parafialnym.
 13. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 8 VIII św. Dominik (ok. 1170-1221), wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założyciel Zakonu Dominikanów.
  • 9 VIII św. Teresa Benedykta od Krzyża - Edyta Stein (1891-1942), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga.
  • 10 VIII św. Wawrzyniec, Diakon Kościoła rzymskiego, męczennik (†258).
  • 11 VIII św. Klara (1194-1253), dziewica, zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą, z jego rąk otrzymała habit zakonny, założycielka zakonu Klarysek.
 15. Od Pana Boga nie ma wakacji - niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 16. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zenona Cejrowskiego, l.68; śp. Wiesławy Wierzbickiej, l.54 i śp. Wandy Chojnackiej, l.60; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.