Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XX Niedziela Zwykła - 14 sierpnia 2016 r.

 1. Przyszedłem ogień rzucić na ziemię. Taka jest miłość. Jest jak ogień, który Chrystus chce rozpalić w sercach wszystkich ludzi, a zwłaszcza w tych, którzy Go kochają. Starajmy się należeć do ich grona.
 2. Jutro 15 sierpnia jest uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz 96. rocznica Cudu nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. Msze Święte jutro w porządku niedzielnym. Na zakończenie Mszy Św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, kłosy zbóż i kwiaty. Przed kościołem osoby z grup apostolskich będą rozprowadzać bukiety ziół.
 3. Witamy wszystkich gości odpoczywających w naszej parafii i modlących się z nami. Życzymy pięknej pogody i dobrego wypoczynku.
 4. Sobota 20 sierpnia jest dniem imienin Ks. Kan. Bernarda, wieloletniego Proboszcza naszej parafii. O godz. 18.00 będzie Msza św. sprawowana w jego intencji, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i złożenia życzeń Dostojnemu Solenizantowi.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W każdy piątek w naszym kościele o 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 7. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. św. Jana Pawła II (zelatorka p. Anna Nowak), w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Królowej Różańca (zelatorka p. Maria Wołoszka).
 8. W przeszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu sierpniu. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwają prace przy układaniu posadzki pod ławkami.
 10. W dn. 19-23 października zapraszamy na samolotową Narodową Pielgrzymkę Polaków do Rzymu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy w biurze parafialnym.
 11. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 VIII św. Jacek, prezbiter, dominikanin, założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce;
  • 20 VIII św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux we Francji, wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny, autor modlitwy zaczynającej się od słów: Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo.
 13. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, wycieczki, obozy, kolonie życzymy: dobrej pogody i udanego, radosnego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 14. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Józefa Hapki, l.68; śp. Anastazji Maruszak, l.82 i Jerzego Bogunia, l.63; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.