Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXI Niedziela Zwykła - 21 sierpnia 2016 r.

 1. W minionym tygodniu w nocy z wtorku na środę została wyrwana z groty przed kościołem figura Matki Bożej z Lourdes i rozbita przed drzwiami kościoła. Dziś po wszystkich Mszach św. nabożeństwo ekspiacyjne za ten świętokradzki czyn.
 2. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż wchodzić przez ciasne drzwi, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.
 3. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W każdy piątek w naszym kościele o 15.00 - w godzinie miłosierdzia - zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 7. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. MB Królowej Różańca (zelatorka p. Maria Wołoszka), w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Wniebowziętej (zelatorka p. Jadwiga Kosecka).
 8. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają jeszcze z letniego wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny, pogodny i bezpieczny.
 9. W przeszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30; 18.00 i 19.30; będziemy gościć Orkiestrę Heliosis - Słoneczne Marzenia z Krasnojarska na Syberii wraz z ich duszpasterzem ks. Tadeuszem Szyjką, który będzie głosił Słowo Boże. Będzie możliwość nabycia płyt z nagraniami Orkiestry. O godz. 17.00 będzie specjalny koncert w wykonaniu orkiestry. Serdecznie zapraszamy.
 10. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwają prace przy układaniu posadzki pod ławkami.
 11. Spotkanie osób jadących na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w dn. 19-23 października będzie w przyszły poniedziałek 29 sierpnia o godz. 18.30, w naszej kawiarence na pierwszym piętrze w domu parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca chętnych serdecznie zapraszamy.
 12. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 24 VIII św. Bartłomiej Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;
  • 27 VIII św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.
 14. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 15. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Genowefy Kwidzińskiej, l.91; śp. Marianna Brzyska, l.92 i śp. Hanki Marcewicz, l.79; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.