Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXII Niedziela Zwykła - 28 sierpnia 2016 r.

 1. Dziś dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, to już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 2. Witamy pośród nas ks. Tadeusza Szyjkę z Krasnojarska na Syberii, który głosi Słowo Boże, a na Mszach św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30; 18.00 i 19.30; zagra Orkiestra Heliosis - Słoneczne Marzenia z parafii ks. Tadeusza. O godz. 17.00 będzie specjalny koncert w wykonaniu orkiestry. Serdecznie zapraszamy. Po Mszy będzie można złożyć do puszek dar serca na rzecz parafii ks. Tadeusza.
 3. W czwartek o godzinie 9.00 będzie Uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku Szkolnym i Katechetycznym. Na wspólną modlitwę zapraszamy dzieci, młodzież ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, dyrekcje naszych szkół i wszystkich pracowników szkoły.
 4. Spowiedź św. przed nowym rokiem Szkolnym i Katechetycznym w środę od 17.00 – 18.00. Zachęcamy aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00.
 6. W środę, w ostatni dzień sierpnia zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.
 7. 1 września to także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Będziemy prosić o nowe powołania i za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 8. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek godzina święta od 18.30 do 19.30
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. od godz. 16.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godz. 17.30  Nabożeństwo pierwszopiątkowe z Komunią św. dla dzieci.
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca, do Rycerstwa Niepokalanej, po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie.
 9. Chorych z Komunią św. ks. Piotr, ks. Mariusz i ks. Piotr odwiedzą w piątek od godz. 8.30. Ks. Proboszcz odwiedzie swoich chorych w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych prosimy zgłaszać po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. MB Wniebowziętej (zelatorka p. Jadwiga Kosecka) w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Niepokalanie Poczętej (zelatorka  p. Zofia Stec).
 11. Intencje apostolstwa modlitwy na wrzesień 2016
  • ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką.
  • misyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.
 12. W naszym kościele jest wystawa papieskich obrazów autorstwa pana Waldemara Cieślaka, malarza amatora, pracownika Stoczni Remontowej Shipbuilding SA w Gdańsku pod tytułem: Człowiek blisko Boga.
 13. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 8100zł. Bóg zapłać. Trwają prace przy układaniu posadzki pod ławkami, zostały zainstalowane nowe lampy w prezbiterium, zakupiliśmy monitoring, który zamontujemy w najbliższych dniach.
 14. Spotkanie osób jadących na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w dn. 19 – 23 październik 2016 będzie jutro 29 sierpnia o godz. 18.30, w naszej kawiarence na pierwszym piętrze w domu parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca chętnych serdecznie zapraszamy.
 15. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa.
 16. W tym tygodniu patronują nam
  • 29 VIII św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
  • 1 IX bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
  • 3 IX św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego.
 17. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ludwika Kołomyjca, l.88; i śp. Kazimierza Jurczyka, l.68; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.