Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIII Niedziela Zwykła - 4 września 2016 r.

 1. Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii stawia nam, swoim uczniom, wysokie wymagania. Chrystus ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Dziś w Rzymie na Watykanie papież Franciszek dokona aktu kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty, Misjonarki Miłosierdzia.
 2. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju. Prośmy Chrystusa, Księcia Pokoju, aby dzieci, młodzież wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a Ojczyzna uniknęła okrucieństwa wojny i terroryzmu.
 3. Dziękujemy uczniom ich rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, dyrekcjom naszych szkół, pocztom sztandarowym i wszystkim za obecność i wspólną modlitwę w naszej świątyni podczas Uroczystej Mszy Świętej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. I jeszcze raz na jego progu życzymy: aby ten nowy rok był dla uczniów i nauczycieli czasem jak najlepiej i najpiękniej wykorzystanym w formowaniu serc i umysłów młodego pokolenia, niech Pan Bóg obficie wszystkim błogosławi.
 4. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie dziś na Mszy św. o godz. 11.00.
 5. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.30; 7.30; i 18.00, na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. MB Niepokalanie Poczętej (zelatorka p. Zofia Stec) w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Bolesnej (zelatorka p. Joanna Płaczkowska).
 8. Intencje apostolstwa modlitwy na wrzesień 2016
  • ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką.
  • misyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.
 9. W naszym kościele jest wystawa portretów św. Jana Pawła II, autorstwa pana Waldemara Cieślaka, malarza amatora, pracownika Stoczni Remontowej Shipbuilding SA w Gdańsku pod tytułem: Człowiek blisko Boga.
 10. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III–ich Szkoły Podstawowej, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy wszystkich rodziców o obecność.
 11. Przypominamy, że jeszcze przez cały wrzesień nie ma Mszy św. o godz. 16.30, ale jest Msza św. o godz. 19.30.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w dn. 19–23 października. Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy u ks. Proboszcza lub w biurze parafialnym.
 13. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa.
 14. Ks. Tadeusz Szyjka z Krasnojarska, który wraz z orkiestrą gościł w naszej parafii w ubiegłą niedzielę składa serdeczne podziękowanie za złożone ofiary (7500 zł) na budowę plebanii. Dziś po Mszy św. w zakrystii można nabyć płytkę z nagraniami orkiestry w cenie 20zł.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 5.09 św. Matka Teresa z Kalkuty, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości;
  • 8.09 święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jej szczególnej opiece polecamy wszystkie kobiety, rolników przystępujących do siewu oraz dzieci i młodzież, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny.
 16. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie. 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.