Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i rozbił namiot wśród swojego ludu: zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Niech wyrazem tego stanie się rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.
 2. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej święto Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do wszystkich ludzi i narodów. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C+M+B, dodając cyfry Roku Pańskiego, lub w brzmieniu łacińskim: Christus mansionem benedicat, co tłumaczy się, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary. Msze św. będą w porządku niedzielnym, nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.30. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na misje święte.
 3. Jasełka w wykonaniu dzieci z naszej scholii będą w środę 6 stycznia o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?
 5. W sobotę 9 stycznia nie będzie zapowiadanej Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka, ponieważ o. Teodor przechodzi rekonwalescencję po zabiegu chirurgicznym. Ogarniamy go naszą modlitwą.
 6. Modlitwę różańcową w tym tygodniu o godz.17.30 prowadzi róża p.w. M.B. Królowej Różańca Świętego - zelatorka - pani Maria Wołoszka.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego; Małego Gościa; Niedzielę i Miłujcie się.
 8. Trwa w parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i szczerej rozmowy z kapłanem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na pokrycie kosztów przeprowadzonych już inwestycji /ogrzewanie kościoła, parking, toalety, oświetlenie, remont plebanii/ i podjęcia nowych /położenie posadzki pod ławkami, boczne ołtarze, rozbudowa zakrystii, remont organów/. Plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 9. Plan kolędy na najbliższe dni:
  • 03. I - Niedziela godz. 15.00 - ul. Dunikowskiego 5, 7, i 9;
  • 04. I - Poniedziałek godz. 16.30 - ul. Dunikowskiego 1 i ul. Łozy 5 i 9;
  • 05. I - Wtorek godz. 16.30 - ul. Łozy 13 i 17 oraz ul. Gdańska 9 i 9A, 11 i 11A, 13 i 13A;
  • 06.I - Środa godz. 14.00 - Siostry Benedyktynki i godz. 18.30 Siostry Pasterzanki;
  • 07.I - Czwartek godz. 16.30 - ul. Pułaskiego 7/11, 13/17 i 19/21 oraz ul. Mazurska 6, 9 i 13;
  • 08.I - Piątek godz.16.30 - ul. Mazurska 15/17, 19/21 i 23/25 oraz ul. Orla (cała);
  • 09.I - Sobota godz. 10.30 - ul. Portowców oraz ul. Gdańska pozostała część do końca;
  • 10. I - Niedziela godz. 15.00 - ul. Galla, Kotarbińskiego, Osterwy, Ćwiklińskiej i ul. Łozy (domki);
  • 11. I - Poniedziałek godz. 16.30 - ul. Zelwerowicza, ul. Gwiazdowskiego, ul. Solskiego, ul. Kobieli, ul. Cybulskiego i ul. Krasickiego.
 10. Uwaga w czasie trwania kolędy w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.30
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.
 12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Bogusława Paprockiego, l.62; śp. Heleny Mudlaff, l.93; śp. Zbigniewa Maśkiewicz, l. .57; i śp. Heleny Rusjczyk, l.91; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.