Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIV Niedziela Zwykła - 11 września 2016 r.

 1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie VI Tydzień Wychowania pod hasłem: Miłosierni jak Ojciec oraz kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież. Niech te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła, narodu i świata.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich Szkoły Podstawowej, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy wszystkich rodziców o obecność.
 4. We wtorek 13 września jest kolejny Dzień Fatimski;
  • o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu /o nawrócenie grzeszników/
  • o godz. 18.00 Msza święta z nauką,
  • po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskej, niesiona przez różne stany i grupy apostolskie. Serdecznie zapraszamy. Podczas tego nabożeństwa dokonamy poświęcenia nowej Figury Matki Bożej Niepokalanej w grocie na placu przed kościołem. Bóg zapłać Rycerstwu Niepokalanej i osobom indywidualnym, które złożyły dar serca na nową Figurę.
 5. W środę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie znaku krzyża.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. W czwartek 15 września Kościół wspomina Matkę Bożą Bolesną. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
 8. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. MB Bolesnej (zelatorka p. Joanna Płaczkowska), w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Cierpliwie Słuchajacej (zelatorka p. Halina Kloskowska).
 9. Spotkanie z racji przygotowania do Bierzmowania dla młodzieży kl. III-ich gimnazjalnych i ich rodziców w piątek 16 września o godz. 18.30. Zapraszamy także osoby, które z różnych powodów nie były jeszcze bierzmowane.
 10. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora w sobotę 17 września o godz. 12.00.
 11. W sobotę przypada 77. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
 12. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa, które rocznicę swojego ślubu obchodzą we wrześniu. Liturgię przygotowuje Domowy Kościół.
 13. Przypominamy, że jeszcze przez cały wrzesień nie ma Mszy św. o godz. 16.30, ale jest Msza św. o godz. 19.30.
 14. W czwartek w salce obok biura parafialnego od godz. 9.30-10.30 oraz od godz. 16.30-18.00 będzie zbiórka czystej i w dobrym stanie odzieży męskiej dla noclegowni św. Brata Alberta w Gdańsku Oruni.
 15. Są jeszcze wolne miejsca na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w dn. 19-23 października, chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy w biurze parafialnym.
 16. W naszym kościele jest wystawa portretów św. Jana Pawła II, autorstwa pana Waldemara Cieślaka, malarza amatora, pod tytułem: Człowiek blisko Boga.
 17. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa.
 18. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć płytę z nagraniami orkiestry z Krasnojarska w cenie 20zł.
 19. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Zakończyliśmy układanie posadzki pod ławkami - koszt 21000zł, rozpoczął się remont organów.
 20. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 IX św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i kaznodzieja;
  • 16 IX święci męczennicy: pp Korneliusz i bp Cyprian, nieugięci obrońcy wiary.
 21. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 22. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 23. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Józefa Ziębiec, l.82; zmarłego Józefa i zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.