Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXV Niedziela Zwykła - 18 września 2016 r.

 1. Nie możecie służyć Bogu i mamonie. Jezus podkreśla tę sprzeczność na każdym poziomie – małych i wielkich spraw. Komu służę w moim życiu?
 2. Dzisiaj 18 września jest liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Patrona Młodzieży i Patrona Polski, módlmy się za młode pokolenie Polaków, którzy są przyszłością Kościoła, narodu i świata.
 3. Trzecia niedziela września, w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Niech towarzyszy nam modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
 4. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Nowenna do św. Michała Archanioła przed uroczystością Świętych Archaniołów od wtorku 20 września po Mszy św. o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy
 7. Dziękujemy rodzicom dzieci kl. III-ich Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. za odpowiedzialność i liczną obecność na spotkaniu formacyjno-organizacyjnym w minioną niedzielę.
 8. Katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w poniedziałki i w środy o godz. 16.30 w kościele. Dziecko wybiera jeden z tych dni.
 9. W najbliższą niedzielę 25.09 będzie XXXII pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę. W naszym kościele na wszystkich Mszach św. małżeństwa będą mogły odnowić swoją przysięgę małżeńską, upraszając Boże Błogosławieństwo na dalsze lata życia dla siebie i swoich bliskich..
 10. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. MB Cierpliwie Słuchającej, zelatorka p. Halina Kloskowska. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB z góry Karmel, zelatorka p. Krystyna Sikora.
 11. W sobotę 8 października organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Piaśnicy i Matemblewa z racji Roku Miłosierdzia. Koszt 20zł. od osoby. Wyjazd o godz. 8.00 rano. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.
 12. Przypominamy, że jeszcze tylko w najbliższą niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 13. Są jeszcze wolne miejsca na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w dn. 19-23 października. Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy w biurze parafialnym.
 14. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 15. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Ułożyliśmy posadzkę pod ławkami, założyliśmy monitoring (koszt 21000 zł), rozpoczął się remont organów, z przodu kościoła na sztalugach umieszczone są projekty bocznych ołtarzy i rozbudowy zakrystii z kaplicą adoracji to są zadania, które chcemy zrealizować.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 20.09 św. Andrzej Kim Taegon, pierwszy kapłan koreański i jego 103 towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku;
  • w środę 21.09 św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista;
  • w piątek, 23.09 św. Ojciec Pio zakonnik kapucyński, stygmatyk i mistyk wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
 17. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 18. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jadwigi Gromek, l.72; i śp. Stanisława Kurtyki, l.81, tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.