Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVI Niedziela Zwykła - 25 września 2016 r.

 1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli mówi nam, że chrześcijanin nie może nikim gardzić, ale wezwany jest przez Chrystusa do służby swym bliźnim, zwłaszcza tym, którzy są w potrzebie duchowej i materialnej.
 2. Dziś na Jasnej Górze odbywa się XXXII pielgrzymka małżeństw i rodzin. W naszym kościele na wszystkich Mszach św. małżeństwa odnawiają swoją przysięgę małżeńską, upraszając Boże Błogosławieństwo na dalsze lata życia dla siebie i swoich rodzin.
 3. Do środy włącznie trwa nowenna do św. Michała Archanioła przed uroczystością Świętych Archaniołów po Mszy św. o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy
 4. W czwartek jest święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jak naucza Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Liturgię na Mszy św. o godz. 18.00 przygotowuje Wspólnota św. Michała Archanioła.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Od Jutra nowenna do Bożego Miłosierdzia przed wspomnieniem św. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia, codziennie po Mszy św. wieczornej.
 7. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą miesiąca o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca, do Rycerstwa Niepokalanej i wszystkich czcicieli Maryi; po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie.
 8. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30, dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach.
 9. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. MB z góry Karmel (zelatorka p. Krystyna Sikora) w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. Św. Józefa (zelator p. Gerard Barzowski).
 10. Intencje Apostolstwa Modlitwy na październik 2016:
  • Intencja ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.
  • Intencja misyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.
 11. W przyszłą niedzielę 2 października po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich, które przygotowują się do I-szej Spowiedzi i Komunii Św.
 12. Jeszcze tylko dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 13. W sobotę 8 października organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Piaśnicy i Matemblewa z racji Roku Miłosierdzia. Koszt 20 zł od osoby. Wyjazd o godz. 8.00 rano. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.
 14. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Rzymu w dn. 19-23 października. Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy w biurze parafialnym.
 15. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 16. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7720 zł. Bóg zapłać. Z przodu kościoła na sztalugach umieszczone są projekty bocznych ołtarzy i rozbudowy zakrystii z kaplicą adoracji.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • 27 IX św. Wincenty à Paulo, prezbiter, założyciel zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;
  • 28 IX św. Wacław, męczennik, król czeski i główny patron Czech, został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;
  • 29 IX święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał - któż jak Bóg, Gabriel - moc Boża, Rafał - Bóg uzdrawia;
  • 30 IX św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przetłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński; zwane Wulgatą;
  • 1 X św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.
 18. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 19. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ireneusza Labuddy, l.45; i śp. Jarosława Orłowskiego, l.55, tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.