Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVII Niedziela Zwykła - 2 października 2016 r.

 1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli mówi nam, o mocy wiary, prośmy dzisiaj Chrystusa, tak jak Apostołowie: Panie przymnóż nam wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie.
 2. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc modlitwy różańcowej, o której Św. Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Boga i wnosi pokój w serca, w rodziny i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w walce ze złem. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30, dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
 4. Do wtorku włącznie nowenna do Bożego Miłosierdzia przed wspomnieniem św. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.
 5. W środę 5 października jest wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej liturgię na Mszy św. o godz. 18.00 przygotowuje wspólnota Miłosierdzia Bożego.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę podczas nabożeństwa różańcowego.
 7. W piątek, 7 października, przypada wspomnienie MB Różańcowej. Jest to patronalne święto Róż różańcowych. Liturgię na Mszy św. o godz. 18.00 przygotowują osoby należące do Żywego Różańca. Tych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zapraszamy na krótkie spotkanie w piątek po Mszy św. o 18.00 do naszej kawiarenki.
 8. Intencje Apostolstwa Modlitwy - październik 2016
  • Intencja ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.
  • Intencja misyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.
 9. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. Św. Józefa, zelator p. Gerard Barzowski.
 10. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  • w czwartek godzina święta od 18.30-19.00
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św., od 16.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św., o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszo piątkowe z Komunią św. dla dzieci, o godz. 17.30 różaniec.
 11. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
 12. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania i jej rodziców. Spowiedź św. dla nich od godz. 18.30-19.00.
 13. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Piaśnicy i Matemblewa z racji Roku Miłosierdzia. Koszt 20 zł. od osoby. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 rano. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.
 14. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić dzień papieski pod hasłem: Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. To także wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka Św. Jana Pawła II.
 15. Spotkanie przed Pielgrzymką do Rzymu w dn. 19-23 października we wtorek o godz. 18.30 w naszej kawiarence.
 16. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 17. Od dzisiejszej niedzieli nie ma Mszy św. o godz. 19.30, a jest Msza św. o godz. 16.30.
 18. Do puszek na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech zebraliśmy 1250 zł. Bóg zapłać.
 19. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 4.10 św. Franciszek z Asyżu, który postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
  • w środę 5.10 św. Faustyna Kowalska, jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.
 20. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 21. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 22. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ryszarda Kwiatkowskiego, l.82; i śp. Zbigniewa Góralczyka, l.63, tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.