Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVIII Niedziela Zwykła - 9 października 2016 r.

 1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski?
 2. Dziś już po raz 16. w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją cegiełkę na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel. Po Mszy św. możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.
 3. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas i dla naszych bliskich. Nabożeństwo różańcowe
  • dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30,
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę podczas nabożeństwa różańcowego.
 5. W czwartek, 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski.
  • godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (o nawrócenie grzeszników),
  • godz. 18.00 - Msza święta z nauką,
  • po Mszy św. – modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 6. W piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie parafii. W ich intencji będziemy modlić się podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 i na wieczornej Mszy św. o godz.18.00
 7. W sobotę o godz. 12.00 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30 będziemy gościć uczestników Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (grupa biało – fioletowa), włączą się oni w prowadzenie nabożeństwa różańcowego, a potem będzie spotkanie przy kawie i ciastku w naszej kawiarence. Ks. Mariusz prosi o pomoc w przygotowaniu tego spotkania. Serdecznie zapraszamy.
 9. Na ławkach zostały wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki tak, jak w ubiegłym roku będziemy składać tylko u s. Eweliny w zakrystii, siostra poda nam w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00. oraz od 3 do 8 listopada codziennie o godz. 19.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u siostry Eweliny wybierając konkretny dzień.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Zostały wstawione nowe drzwi do domu parafialnego, wiatrołap u wejścia do zakrystii, trwa remont organów.
 11. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 12. Witamy pośród nas ks. Wiesława Brachuc z diecezji świdnickiej, który przeszedł już na emeryturze i zamieszkał na terenie naszej parafii oraz będzie nas wspierał w pracy duszpasterskiej. Życzymy Szczęść Boże.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 11.X św. Jan XXIII, Papież Dobroci, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;
  • w czwartek 13.X bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim, dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym;
  • w sobotę 15.X – święta Teresa z Avila, hiszpańska zakonnica żyjąca w XVI wieku, wielka reformatorka Karmelu i autorka dzieł mistycznych.
 14. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 15. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Konrada Baneckiego, l.86; zmarłego Konrada, naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.