Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIX Niedziela Zwykła - 16 października 2016 r.

 1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała.
 2. Wierność modlitwie różańcowej przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo modlitwa różańcowa - jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond - jest modlitwą potężną i że każdy Polak powinien odmawiać różaniec, bo tą bronią pokonamy zło. Zatem zapraszamy każdego wieczoru na wspólne różańcowe nabożeństwa:
  • dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30,
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 3. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie świętego papieża Polaka. Na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w minioną niedzielę zebraliśmy 2750 zł. Bóg zapłać.
 4. Dziś na Mszy św. o godz. 16.30 będziemy gościć uczestników Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (grupa biało-fioletowa), włączą się oni w prowadzenie nabożeństwa różańcowego, a potem będzie spotkanie przy kawie i ciastku w naszej kawiarence.
 5. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę podczas nabożeństwa różańcowego.
 7. W sobotę, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła: misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na misje.
 9. W każdy piątek o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, aby wypraszać je dla nas i całego świata.
 10. Na ławkach są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki tak, jak w ubiegłym roku składamy tylko u s. Eweliny w zakrystii, siostra poda nam w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00 oraz od 3 do 8 listopada codziennie o godz. 19.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u siostry Eweliny wybierając konkretny dzień.
 11. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Zostały wstawione nowe drzwi do domu parafialnego, wiatrołap u wejścia do zakrystii, trwa remont organów.
 12. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 17.X św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze bp Antiochii Syryjskiej;
  • we wtorek 18.X św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;
  • w środę 19.X bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, który w swojej posłudze duszpasterskiej starał się realizować myśli z Listu do Rzymian: Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!;
  • w czwartek 20.X św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością;
  • w piątek 21.X bł. Jakub Strzemię, arcybiskup halicko-lwowski, który odznaczał się wielkim nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej;
  • w sobotę 22.X św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie Totus Tuus.
 14. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 15. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Janusza Jaskułowskiego, l.86, śp. Franciszka Lisowskiego, l.95, śp. Stanisława Szczodrowskiego l.63, śp. Ireny Mierzejewskiej, l.77, śp. Konrada Wollenberga, l.79, śp. Apolonii Bożejewicz, l.77, śp. Eugenii Kijewskiej, l.81 i śp. Juliana Godyckiego-Ćwirko, l.79; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.