Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXX Niedziela Zwykła - 23 października 2016 r.

 1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samym sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski.
 2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu będziemy modlić się za dzieło misyjne Kościoła. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na misje.
 3. Przed nami ostatni tydzień października. Zatem zapraszamy każdego wieczoru na wspólne nabożeństwa różańcowe:
  • dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30,
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę podczas nabożeństwa różańcowego.
 5. Od jutra można zamawiać Msze święte na rok 2017.
 6. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert Muzyki Starej w ramach cyklu Silva Rerum. Serdecznie zapraszamy.
 7. W każdy piątek o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, aby wypraszać je dla nas i całego świata.
 8. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Na ławkach są wyłożone specjalne kartki wypominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii lub w biurze parafialnym, tam otrzymamy informację w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00. oraz od 3 do 8 listopada codziennie o godz. 19.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także w zakrystii lub w biurze parafialnym wybierając konkretny dzień.
 9. Na kolektę inwestycyjną na potrzeby naszej parafii w minioną niedzielę zebraliśmy 7900 zł. Bóg zapłać.
 10. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 11. W najbliższą niedzielę 30 października po Mszach świętych o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 dzieci ze świetlicy Przystań prowadzonej przez siostry Pasterzanki, będą rozprowadzały różańce i inne rzeczy własnoręcznie wykonane. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na ferie zimowe dla tych dzieci oraz na pielgrzymkę do Częstochowy. Siostry Pasterzanki w imieniu tych dzieci z serca dziękują i zapewniają o pamięci w modlitwie.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • w piątek 28.X święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.
 13. Zapraszamy na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w parafii pw. św. Brata Alberta na Przymorzu w dniach od 4 do 6 listopada. Więcej informacji na plakatach.
 14. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 15. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Bronisławy Jendrzejewskiej, l.96 i śp. Bożeny Cygan l.63, tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.