Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła - 30 października 2016 r.

 1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę października. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
 2. Jeszcze dziś i jutro spotkamy się na nabożeństwie różańcowym o godz.17.30. Od środy rozważanie tajemnic różańcowych towarzyszyć będzie modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Modlitwę różańcową odmawiajmy w kolejne dni, tygodnie i miesiące roku. Niech ona towarzyszy naszej codzienności. Do tego zachęca nas w pięknych słowach Sługa Boży kard. August Hlond: Nie tylko w miesiącu październiku odmawiajmy różaniec, ale niech ten pobożny zwyczaj przeniesie się na miesiąc następny i wszystkie miesiące roku. Niech ta modlitwa stanie się naszym ulubionym zajęciem, niech rozbrzmiewa w kościołach, kaplicach, niech jej szept słyszany będzie w domach rodzinnych i warsztatach pracy.
 3. We wtorek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po ziemskim życiu osiągnęli wieczne szczęście. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.30, pozostałe Msze święte będą w porządku niedzielnym.
 4. W środę, 2 listopada jest wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, szczególnie za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze św. będą o 6.30; 7.30; 9.00; 16.30; 18.00 i 19.00.
 5. Wypominki składamy dziś u s. Eweliny w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić przez cały listopad o godz. 17.15. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00. oraz od 3 do 8 listopada codziennie o godz. 19.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy w zakrystii lub w biurze parafialnym wybierając konkretny dzień.
 6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
 7. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III–ich przygotowujących się do swojej pierwszej Spowiedzi i Komunii św. będzie w najbliższą niedzielę 6 listopada po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele. Prosimy o obecność.
 8. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 19.00;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św., od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godz. 17.00 Nabożeństwo pierwszopiątkowe z Komunią św. dla dzieci i o godz. 17.15 wypominki za zmarłych;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Chorych z Komunią św. ks. Piotr Kraiński i ks. Mariusz odwiedzą w piątek od godz. 9.00, ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 9.00. Ks. Piotr Sasin odwiedzi chorych wg zapowiedzianego wcześniej planu.
 10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 12. Dziś po Mszach świętych o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 dzieci ze świetlicy Przystań prowadzonej przez siostry Pasterzanki będą rozprowadzały różańce i inne rzeczy własnoręcznie wykonane. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na ferie zimowe dla tych dzieci oraz na pielgrzymkę do Częstochowy. Siostry Pasterzanki w imieniu tych dzieci z serca dziękują i zapewniają o pamięci w modlitwie.
 13. Intencje Apostolstwa Modlitwy listopad 2016:
  • Intencja ogólna: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.
  • Intencja misyjna: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.
 14. W tym tygodniu patronuje nam:
  • w piątek 4 XI św. Karol Boromeusz, arcybiskup Mediolanu, wprowadzający gorliwie reformy Soboru Trydenckiego, patron św. Jana Pawła II.
 15. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 16. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Bożeny Cygan, l.63, śp. Marii Dankowskiej, l.60, śp. Mariana Juzuń, l.76, śp. Jerzego Ling, l.77, śp. Bożeny Kozłowskiej, l.61 i śp. Mirosława Białeckiego, l.57; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych oraz zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.