Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXII Niedziela Zwykła - 6 listopada 2016 r.

 1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina nam prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją.
 2. Modlitwa różańcowa za naszych zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15.
 3. Msza św. zbiorowa za zmarłych w poniedziałek i we wtorek o godz. 19.00.
 4. Przypominamy o możliwości uzyskania (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
 5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich przygotowujących się do swojej pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Prosimy o obecność.
 6. Chcemy poinformować, że ks. Kan. Bernard Zieliński - wieloletni proboszcz naszej parafii - 2 listopada został wypisany ze szpitala. Obecnie ze względu na swój stan zdrowia przebywa w ośrodku Caritasu na ul. Fromborskiej. Ks. Kan. Bernarda otoczmy naszą szczególną modlitwą.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu - papieża. Tego dnia w modlitwie powierzajmy osobę i posługę Ojca Świętego papieża Franciszka
 9. W piątek, 11 listopada, 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin oraz by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Msza święta w intencji Ojczyzny w piątek o godz.9.00.
 10. Nowenna przed Intronizacją Chrystusa Króla Wszechświata od 11 do 19 listopada codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka w sobotę o godz. 12.00. Zapraszamy
 12. W przyszłą niedzielę, która poprzedza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w kościołach katedralnych zostanie zakończony Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.
 13. Spotkanie KSM Semper Fidelis we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 14. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 15. W przyszłą niedzielę jest zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 16. Intencje Apostolstwa Modlitwy listopad 2016.
  • Intencja ogólna: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.
  • Intencja misyjna: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • w czwartek 10.XI św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i Doktor Kościoła, bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze,
  • w piątek 11 XI św. Marcin z Tours (316-397), początkowo żołnierz, a potem biskup, dobry pasterz dla swojego ludu,
  • w sobotę 12 XI św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik; gorliwy zwolennik pełnej jedności chrześcijan obrządku prawosławnego z Kościołem katolickim; za jedność Kościoła poniósł śmiercią męczeńską w Witebsku 12 XI 1623 r.
 18. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 19. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stanisława Butowskiego, l.89, śp. Jolanty Maludzińskiej, l.58, i śp. Tomasza Dobrzenieckiego, l.83; oraz śp. Ks. Bronisława Izdeberskiego, l.57 i śp. Genowefy Brachuc, l.93; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.