Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXIII Niedziela Zwykła - 13 listopada 2016 r.

 1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze.
 2. Dziś w kościołach katedralnych księżą biskupi zakończą jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia; w naszej bazylice archikatedralnej w Gdańsku Oliwie uroczysta Msza święta o godz. 11.30.
 3. W przyszłą niedzielę papież Franciszek zakończy ten Rok Miłosierdzia w całym Kościele. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
 4. Nowenna przed Intronizacją Chrystusa Króla Wszechświata codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę 19 listopada w Krakowie Łagiewnikach odbędzie się Uroczysty Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszej Ojczyźnie. A w niedzielę 20 listopada w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata nastąpi to we wszystkich parafiach Kościoła Katolickiego w Polsce. W naszym kościele na wszystkich Mszach Świętych.
 6. Za tydzień, w niedzielę, 20 listopada, wspólnota SHEMA zaprasza na uwielbienie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00.
 7. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Akcji Katolickiej, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym.
 8. Chrystus Król jest także Patronem naszego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 9. Modlitwa różańcowa za naszych zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15.
 10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. W czwartek zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po wieczornej Mszy św.
 12. Msza św. w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu mają w listopadzie za tydzień o godz. 11.00. Zapraszamy te małżeństwa wraz z rodzinami do wspólnej modlitwy. Liturgię przygotowuje wspólnota Domowego Kościoła.
 13. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 14. Za dwa tygodnie 27 listopada w pierwszą niedzielę adwentu poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów zwyczajem lat poprzednich rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis i Ojcowie Rodzin z Domowego Kościoła, upoważnieni przez ks. Proboszcza.. Proszę, aby nie przyjmować opłatka od osób postronnych, które nie mają upoważnienia od ks. Proboszcza i roznoszą opłatek niepoświęcony.
 15. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 16. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • w środę 16.XI NMP Ostrobramska, Matka Miłosierdzia;
  • w czwartek 17.XI św. Elżbieta Węgierska, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia;
  • w piątek 18.XI bł. Karolina Kózkówna, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, poniosła śmierć męczeńską, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
  • w sobotę 19.XI bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.
 18. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń i daru modlitwy dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.
 19. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.