Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 20 listopada 2016 r.

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, którą ustanowił papież Pius XI w 1925 roku encykliką Quas primas. Stanowi ona zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Wspólnota SHEMA zaprasza dziś na uwielbienie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje sprawy osobiste, rodzinne, małżeńskie. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym i dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
 3. Wczoraj w Krakowie Łagiewnikach miał miejsce Uroczysty Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszej Ojczyźnie. Dziś przyjęcie tego Uroczystego Aktu dokonuje się we wszystkich parafiach Kościoła Katolickiego w Polsce. W naszym kościele na wszystkich Mszach Świętych.
 4. Dzisiaj jest Patronalne Święto Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi w modlitwie polecajmy całą Wspólnotę Seminaryjną. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. Msza św. w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu mają w listopadzie dzisiaj o godz. 11.00. Liturgię przygotowuje wspólnota Domowego Kościoła.
 6. Jutro wspomnienie Ofiarowania NMP. ukazuje ono wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła, świata i nas tu zgromadzonych.
 7. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz.17.15.
 8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy Rok Kościelny. Jego hasłem będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: Idźcie i głoście. W sobotę na Mszy św. wieczornej poświęcenie świecy roratniej, wieńca adwentowego i lampionów adwentowych.
 10. Za tydzień w niedzielę na Mszach świętych o godz. 11.00 i 12.30 poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów zwyczajem lat poprzednich rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis oraz Ojcowie Rodzin z Domowego Kościoła, upoważnieni przez ks. Proboszcza. Proszę, aby nie przyjmować opłatka od osób postronnych, które nie mają upoważnienia od ks. Proboszcza i roznoszą opłatek niepoświęcony.
 11. Dziś jest kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwa remont organów, mamy nowy zamykany konfesjonał, została ustawiona nowa tablica obok kościoła na informacje parafialne.
 12. W dniach od 27.03 do 02.04.2017 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w cenie 1300 zł i 420 Euro od osoby. W przyszłym roku przypada 100-u lecie objawień, przeto chcemy w Fatimie nabyć cztery figurki MB Fatimskiej, tam w kaplicy MB je poświęcić i przywieźć do Polski, przygotować przenośne ołtarze i modlitewniki, aby 13 maja 2017 Maryja mogła rozpocząć nawiedzenie w rodzinach naszej parafii. Szczegółowy program pielgrzymki podamy w przyszłą niedzielę. Zapisy u ks. Proboszcza oraz w biurze parafialnym.
 13. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 22.XI św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • w czwartek 24.XI św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy;
  • w piątek, 25.XI św. Katarzyna Aleksandryjska (męczennica).
 15. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń i daru modlitwy dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.
 16. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Czesława Woronowskiego, l.81; śp. Lucjana Rosińskiego, l.74; śp. Artura Fariana, l.44; śp. Jana Grzegory, l. 87 i śp. Barbary Dębickiej, l. 84; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.