Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

I Niedziela Adwentu - 27 listopada 2016 r.

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, pod hasłem: Idźcie i głoście. Jak Apostołów, tak każdego z nas Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
 2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania.
 3. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Dzieci przychodzą z lampionami, które będą brały udział w konkursie na najpiękniejszy. Do licznego udziału w roratach, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach od 18 do 21 grudnia. Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • 20 grudnia w ramach rekolekcji od godz. 8.30 do 9.30 oraz od godz. 17.00 do 19.00;
  • dodatkowo 21 grudnia od godz. 6.00 do 8.00 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek Godzina Święta i modlitwa o powołania od godz. 18.30 do 19.30;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św., od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich, o godz. 17.00 Nabożeństwo pierwszo piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 7. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis oraz Ojcowie Rodzin z Domowego Kościoła, będą oni mieli upoważnienie od ks. Proboszcza. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo proszę o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary.
 8. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP od wtorku po Mszy św. wieczornej.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 10. Modlitwę różańcową o godz. 17.30 w tym tygodniu poprowadzi Róża NMP Królowej Polski, zelatorka pani Zofia Falińska.
 11. Przy wyjściu z kościoła, podobnie jak w ubiegłym roku można zabrać Torbę Caritasu na produkty dla ubogich oraz nabyć świece Caritasu na stół wigilijny; małe w cenie 7zł, duże 17zł, i nasze parafialne kalendarze w cenie 9zł.
 12. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7320 zł. Bóg zapłać. Natomiast w najbliższą niedzielę kolekta w całości przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Gdańsku Oliwie.
 13. W dniach od 27.03 do 02.04.2017 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w cenie 1300zł i 420 Euro od osoby. W przyszłym roku przypada 100-u lecie objawień, przeto chcemy w Fatimie nabyć cztery figurki MB Fatimskiej, tam w kaplicy MB je poświęcić, następnie przygotować przenośne ołtarze i modlitewniki, aby 13 maja 2017 Maryja mogła rozpocząć nawiedzenie w rodzinach naszej parafii. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym
 14. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia po świętach. Program kolędy podamy za tydzień.
 15. Intencje Apostolstwa Modlitwy na grudzień 2016
  • Intencja ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
  • Intencja misyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • 30 XI św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich;
  • 2 XII bł. Rafał Chyliński (1694-1741), kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych;
  • 3 XII Św. Franciszek Ksawery (1506-1552) jezuita, wielki misjonarz Kościoła.
 17. Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, chorych i cierpiących zapewniamy o modlitwie; wszystkim życzymy: Szczęść Boże.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: śp. Leokadii Jarzyńskiej, l.84 i śp. Karoliny Boszat, l.38; polećmy je Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.