Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

II Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2016 r.

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
 2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Dzieci przychodzą z lampionami, które będą brały udział w konkursie na najpiękniejszy. Do licznego udziału w roratach, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. Dziś jest liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest patronką górników i hutników. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bogu wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej parafii.
 4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach od 18 do 21 grudnia. Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • 20 grudnia w ramach rekolekcji od godz. 8.30 do 9.30 oraz od godz. 17.00 do 19.00,
  • dodatkowo 21 grudnia od godz. 6.00 do 8.00 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. W dzisiejszą niedzielę przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
 6. Dzisiejsza kolekta w całości przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Gdańsku Oliwie.
 7. We wtorek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami dzieci i bliskich.
 8. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Maryja nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Msze św. w tym dniu będą: o godz. 6.00; 7.30; 9.00; i 18.00. W tym dniu jest też Godzina Łaski od 12.00 do 13.00. Nowenna przed Uroczystością do środy po Mszy św. wieczornej.
 9. Jeszcze dziś i jutro Ojcowie Rodzin z Domowego Kościoła będą roznosić do naszych mieszkań poświęcony opłatek na stół wigilijny. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo prosimy o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary. Opłatek można także otrzymać w zakrystii po Mszy świętej.
 10. Poświęcenie medalików dla dzieci kl. III–ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w najbliższą niedzielę 11 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00. A po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców. Prosimy dzieci i rodziców o obecność.
 11. Dziękujemy Róży p.w. NMP Królowej Polski, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża p.w. MB, Fatimskiej, zelatorka pani Lucyna Jabłońska.
 12. Przy wyjściu z kościoła, podobnie jak w ubiegłym roku można zabrać Torbę Caritasu na produkty dla ubogich oraz nabyć świece Caritasu na stół wigilijny; małe w cenie 7zł, a duże 17zł, i nasze parafialne kalendarze w cenie 9zł.
 13. W dniach od 27.03 do 02.04.2017 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w cenie 1300zł i 420 Euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym
 14. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia po świętach. Program kolędy podany jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń. W czasie trwania kolędy w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30
 15. Intencje Apostolstwa Modlitwy na grudzień 2016:
  • Intencja ogólna: Aby na całym świcie zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
  • Intencja misyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • 7 XII św. Ambroży, żyjący w IV w. bp Mediolanu, autor wielu hymnów liturgicznych,
  • 9 XII św. Jana Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, któremu objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.
 17. Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, chorych i cierpiących zapewniamy o modlitwie; wszystkim życzymy: Szczęść Boże.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: śp. Barbary Jarząbek, l.60; śp. i śp. Anny Baran, l.61; polećmy je Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.