Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Adwentu - 11 grudnia 2016 r.

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete - Radujcie się!. W dzisiejszej liturgii zamiast szat fioletowych są różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
 2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Dzieci przychodzą z lampionami. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału w roratach.
 3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach od 18 do 21 grudnia. Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • 20 grudnia w ramach rekolekcji od godz. 8.30 do 9.30 oraz od godz. 17.00 do 19.00;
  • dodatkowo 21 grudnia od godz. 6.00 do 8.00 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
 4. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej, a po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców.
 5. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzina jest pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
 6. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 modlimy się w intencji małżeństw, które swoją rocznicę obchodzą w miesiącu grudniu. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego Wcielenia.
 8. Dziękujemy róży p.w. MB Fatimskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Nieustającej Pomocy, zelatorka pani Felicja Mrozowska.
 9. Nowenna do Dzieciątka Jezus od piątku, 16 grudnia, po Mszy św. wieczornej.
 10. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. We wtorek, 13 XII, przypada 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
 12. Bardzo dziękujemy osobom, które roznosiły opłatek do naszych domów. Rodziny, które były nieobecne mogą otrzymać opłatek w zakrystii. Dziękujemy także za ofiary złożone przy roznoszeniu opłatków, wyniosła ona 15700zł. Bóg zapłać.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny; małe w cenie 7zł, a duże po 17zł, oraz nasze parafialne kalendarze w cenie 9zł.
 14. Do przyszłej niedzieli trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 15. Sianko na stół wigilijny, pięknie spakowane przez dzieci z naszej Scholki, będziemy mogli nabyć w niedzielę 18 grudnia po Mszach św. Ofiary za sianko są w całości przeznaczone na potrzeby scholki.
 16. Kolędę rozpoczniemy 28 XII po świętach. Program kolędy jest na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. W czasie kolędy w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 17. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 18. W dniach od 27.03 do 02.04.2017 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w cenie 1300zł i 420 Euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym
 19. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 XII św. Łucja, dziewica i męczennica, oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii,
  • 14 XII św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, (1542-1591), jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła
 20. Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, chorych i cierpiących zapewniamy o modlitwie; wszystkim życzymy Szczęść Boże.
 21. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 22. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Józefa Dzięcielskiego, l.89; i śp. Haliny Rapickiej, l.85; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.