Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Adwentu - 18 grudnia 2016 r.

 1. To już ostatnia niedziela adwentu. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Niech nam w tym pomogą Rekolekcje adwentowe – które dziś rozpoczynamy. Rekolekcje poprowadzi o. Pacyfik Iwaszko  z Sekretariatu Ewangelizacji w Krakowie. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń, zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach.
 2. Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • 20 grudnia w ramach rekolekcji od godz. 8.30 do 9.30 oraz od godz. 17.00 do 19.00;
  • dodatkowo 21 grudnia od godz. 6.00 – 8.00 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
 3. Roraty do piątku o godz. 6.00 rano. Zakończenie rorat dla dzieci w czwartek, dzieci przynoszą lampiony i plansze.
 4. Chorych z Komunią św. z racji świąt odwiedzimy w piątek 23 grudnia od godz. 8.30.
 5. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 modlimy się w intencji małżeństw, które rocznicę ślubu obchodzą w miesiącu grudniu. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 6. Nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Jeszcze dziś trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego. Jutro rozwieziemy ją do rodzin i osób potrzebujących.
 8. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia: wieczór szczególny. Wigilijnej wieczerzy niech towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa (Ewangelia św. Łukasza 2,1-14), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni, aby radośnie i we wspólnocie uczcić przychodzącego do nas Pana.
 9. W Wigilię Msze św. będą o godz. 6.30, 7.30 i 16.00 (wigilijna dla dzieci).
 10. W Boże Narodzenie Msze św. będą o godz. 0.00 Pasterka, następnie o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00 (w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 6.30 i 16.30).
 11. W święto św. Szczepana nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Taca w tym dniu na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 12. Dziękujemy róży p.w. MB Nieustającej Pomocy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB z Lourdes zelatorka pani Joanna Miziołek.
 13. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie otwarte we wtorek i w czwartek rano od godz. 9.00 do 11.00 i po południu od 16.30 do 18.30. W Wigilię biuro nieczynne.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny; małe w cenie 7zł, a duże po 17zł, oraz nasze parafialne kalendarze w cenie 9zł.
 15. Opłatek na stół wigilijny można nabyć u siostry w zakrystii.
 16. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie wstawiliśmy brakujące witraże w oknach przy wejściu na chór, trwa montaż i strojenie piszczałek dla pierwszego manuału naszych organów.
 17. Dziś po Mszach św. możemy nabyć sianko na stół wigilijny, pięknie spakowane przez dzieci ze scholki. Ofiary za sianko są w całości przeznaczone na potrzeby scholki.
 18. Katecheza przed chrztem w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 19. Kolędę rozpoczniemy 28 XII po świętach. Program kolędy jest na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. W czasie kolędy w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 20. W dniach od 27.03 do 02.04.2017 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w cenie 1300zł i 420 Euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym
 21. Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, chorych i cierpiących zapewniamy o modlitwie; wszystkim życzymy: Szczęść Boże.
 22. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Urszuli Majewskiej, l.68; śp. Jerzego Machajewskiego, l.66 i śp. Marii Ciołek, l.74; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.