Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Boże Narodzenie - 25 grudnia 2016 r.

 1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.
 2. W tę świętą noc Bożego Narodzenia dziękuję – kapłanom, szczególnie ks. Piotrowi, siostrze Ewelinie, młodzieży i dorosłym - którzy ofiarowali swój czas i przygotowali naszą świątynię na przeżywanie Radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję naszym ministrantom, lektorom, braciom z Semper Fidelis, panu organiście oraz wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i obecność.
 3. Dzisiaj 25 grudnia Dzień Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz. 8.00, 9.30; 11.00; 12.30 i o godz. 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 16.30. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 4. Jutro Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Msze Święte jak w niedzielę, nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.30. Jutrzejsza taca jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego JP II.
  We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
 5. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
 6. W piątek, 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny: niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Msze św. tego dnia będą o godz. 6.30; 7.30; 18.00 i dodatkowo o godz. 9.30 w intencji rodzin z naszej parafii.
 7. W sobotę zakończymy rok kalendarzowy 2016. Podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość.
  • godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu;
  • godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i uroczyste Te Deum;
  • godz. 18.00 Msza święta.
 8. W Nowy Rok Msze św. będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy rannej o godz. 6.30. i o godz.16.30.
 9. Od 28 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla rodzin biednych na święta. Słowa podziękowania kieruję do ks. Mariusza i ks. Piotra oraz p. Iwony, p. Kazimierza, p. Zenona, p. Adama, p. Jarosława i młodzieży, za dostarczenie przygotowanych paczek do osób potrzebujących. Obdarowaliśmy ponad 60 rodzin.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Bronisława Gnizy l. 83; zmarłego Bronisława, zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.
 12. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.